Jaskinia zapomnianych snów (2010)

Cave of Forgotten Dreams
Reżyseria: Werner Herzog
Scenariusz:

Przez ponad 20 000 lat jaskinia Chauvet była kompletnie odizolowana od reszty świata w wyniku przysłonięcia olbrzymim blokiem skalnym. Jej wnętrze, przypominające wielkością boisko do gry w piłkę nożną, przedstawia zachwycające malowidła, pochodzące z epoki lodowcowej i prezentujące olbrzymich rozmiarów, prehistoryczne ssaki.
Od momentu odkrycia jaskini, zaledwie kilka osób miało do niej dostęp. Wspaniałe wnętrze, jakie skrywa jaskinia, pozostawało tajemnicą dopóki nie sfilmował go Werner Herzog . Odsłonił tym samym przed naszymi oczami niezwykłe piękno i urok jednego z najbardziej niesamowitych i inspirujących miejsc na Ziemi. (opis dystrybutora)

Obsada:

Zwiastun:

Gdybym mogła, dałabym 11. Absolutnie cudowne przeżycie. Zobaczyć wreszcie jaskinię, o której pisał Krzysztof Rutkowski, w dodatku w takiej oprawie (organy, fortepian, wiolonczela chór; i 3D, koniecznie 3D!!) - bezcenne! Malowidła zaskakująco wierne, nie miały w sobie nic z prymitywizmu innych malowideł naskalnych. Jedyny mankament - 90 minut to za mało, za mało!

Oglądałaś w 3D? Słyszałem, że naprawdę warto. Ale jak skoro tego nigdzie nie grają? :-/

W Warszawie grają to dwa kina i na pewno w "Kulturze" jest w 3d. Tak więc jak zwykle w tym mieście da się obejrzeć. Żeby nie było, wcale nie jestem stolicocentryczny, po prostu informuję ;)

Tak, w 3D. W Kinotece grają. :) Myślałam, że ten film powstał TYLKO w 3D?
Zresztą jak pisałam tę notkę, to tytuł filmu jeszcze miał tytuł "Jaskinia zapomnianych snów 3D" - ktoś wykasował. :(

Mieszkam w Poznaniu ale nie da się ukryć, że Warszafka pod względem wydarzeń artystyczno-kulturalnych bije resztę kraju na głowę. Co gorsze, ostatnio dochodzę do wniosku, że pod względem ludzi z jakąkolwiek wrażliwością również.

niestety widzia?em tylko 2d

"Spotkania na krańcach świata" były o dziwnych ludziach i to dobrze, bo lepiej jak film przyrodniczy nie jest przyrodniczy. "Jaskinia" to film popularnonaukowy, przybliżający widzowi początki artystycznej i duchowej aktywności człowieka. Ale zawsze i tak najważniejsze jest, co Herzoga nurtuje. W tym wypadku chodzi o pytanie: "Skąd się wzięli artyści?". Wszystko w tym filmie wskazuje na odpowiedź, że spadli z nieba.

Nie usnąłem ;) Powiem tak, jaskinia wspaniała, a Herzog potrafi postawić takie pytania by widz się nie nudził. Tylko to całe 3d jest do d, nie lubię wrażenia, że noszę okulary przeciwsłoneczne.

1,5-godzinny film o maziajach w grocie? Tylko Herzog mógł zrobić o tym fascynujący dokument! PS Warto było czekać na wersję 3D :)

KKKas
Farary
ScuMmy
nevamarja
Crotaphos
jakilcz
exellos
tsr
tsr
pannadrama
agryppa