Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie (2009)

Cea mai fericita fata din lume
Reżyseria: Radu Jude

Delia, młoda Rumunka przyjeżdża do Bukaresztu z rodzicami, żeby odebrać nagrodę, jaką wygrała w konkursie organizowanym przez producenta napojów gazowanych. Nagrodą jest piękny, nowy samochód. Delia musi jeszcze stanąć przed kamerą i wystąpić w reklamówce. Wszystko idzie gładko do momentu, kiedy staje się jasne, że Delia i rodzice mają inne pomysły na to, co zrobić z nowym autem. A sponsor konkursu potrzebuje uszczęśliwionej zwyciężczyni z olśniewającym uśmiechem… Złośliwa satyra i jednocześnie psychologiczny portret społeczeństwa zepsutego swoim zniewoleniem przez kapitalizm i konsumpcję. [WFF]

Obsada:

Pełna obsada

Film miał być najprawdopodobniej o trudności wyborów, do których zmusza nas życie, a wyszedł o trudności nakręcenia reklamy. Ogląda się z trudem.

Jak Ci Rumuni to robią - film zrobiony w tak prosty sposób, że można by to nakręcić domowymi środkami, ale jest tu doskonałość w pokazywaniu takiej zwykłej , życiowej prawdy. I jeszcze jedno - znowu w rumuńskim filmie zobaczyłem polskie problemy. W polskim filmie dominują wielkie dramaty ludzkie, a mnie brak takich całkowicie zwykłych, ludzkich spraw.

ten film lecial w Poznaniu za free i przyszło z 30 osób :-p ale film dobry, szczególnie rozmowa córki z ojcem pod koniec.

nevamarja
wojtekacz
vintitres
Unber
sharbat28
tak
tak
missblair
jarou
lapsus
zielonkawa