Celebrity (1998)

Reżyseria: Woody Allen
Scenariusz:

"Celebrity" to czarna komedia, która śledzi równoległe, a odmienne w skutkach drogi Lee i Robin po rozpadzie ich małżeństwa. Niewierny, Lee Simon (Kenneth Branagh), zdesperowany autor książek sporządza dla gazet portrety znanych ludzi. Robin Simon (Judy Davis) - przed rozwodem cicha i stłamszona nauczycielka zmienia diametralnie swoje życie, które z dnia na dzień staje się lepsze. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

niesamowita przyjemność oglądania...

Dlaczego ten film jest tak mało Allenowski? Rozczarowałam się nie tym, że jest słaby, bo nie jest, ale tym, że nie dostałam tego, czego od Allena oczekiwałam. Chyba wolę jego nowsze filmy. Tu in plus - aktorzy z cudowną dykcją, rozumie się każde słowo.

Nie wiem, dlaczego podchodziłam do tego Allena jak pies do jeża. Może dlatego, że tak samo jak lubię książki o książkach, tak podejrzliwa jestem w stosunku do filmów o filmach. Ale to nie jest film o filmach, chociaż Allen wykorzystuje okazję, żeby się pośmiać z branży filmowo-telewizyjnej. Śmiesznie i niegłupio, bo nie jest to dominujący temat.

hrabalka
Efunia
MRZVA
Lamia
bartje
AniaVerzhbytska
MureQ
PiotrKowalski
DeexPL
kulturalnie