Charlie i fabryka czekolady (2005)

Charlie and the Chocolate Factory
Reżyseria: Tim Burton
Scenariusz: ,

Większość kolacji w domu Bucketów to cienki kapuśniak, którym mały Charlie z radością dzieli się ze swoją matką, ojcem i wszystkimi dziadkami. Ich dom jest mały, pochylony i niezbyt ładny, lecz z całą pewnością nie brakuje w nim miłości. Każdego wieczora, ostatnią rzeczą, jaką Charlie widzi przez swoje okno, jest wielka fabryka. Zasypia marząc o tym, co może być w środku. Od niemal piętnastu lat nikt nie widział, by z fabryki wychodził chociaż jeden robotnik, nikt też nie widział samego Willy'ego Wonka, choć - w tajemniczy sposób - fabryka nadal produkowała olbrzymie ilości czekolady, którą wysyłano do sklepów na całym świecie. Pewnego dnia Willy Wonka ogłosił ważną wiadomość. Otworzy bramy swojej fabryki i wyjawi "wszelkie swe tajemnice i czary" pięciu szczęśliwym dzieciom, które znajdą złote kupony, ukryte w opakowaniach pięciu losowo wybranych batoników czekoladowych Wonka.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nie wiem czy ktos pamieta wersje z '71 ?
W porownaniu do niej toto wypada blado.
Lubie Burtona ,ale niestety....

Dla mnie trochę za słodkie.

I znów Burton współpracuje z Deppem, a - jak wiadomo - owocuje to udanymi filmami. Gołym okiem widać wpływ reżysera na całokształt obrazu. Bardzo dobrze - bo Tim Burton należy do najlepszych. Polecam każdemu, kto chce przenieść się w świat fabryki czekolady Willy'ego Wonka.

Ten film pokazał problemy biednej rodziny, ale i też miłość.Najbardziej w tym filmie podobała mi się rola Johnna Deppa.Bardzo podobał mi się ten film,oglądałam go nawet siedem razy.

Irytujący. Postacie zbyt sztuczne i trzymające się szablonu. Depp strasznie nieprzekonujący. Aż się czekolady odechciewa - acz nie takie miało być główne przesłanie, jak myślę.

Film opowiada o skromnym dziecku , które mimo biedzie wnosi się na wyżyny.

...na wyżyny słodyczy...

Burton jest totalną anomalią jeżeli chodzi o hollywood i za to go uwielbiam. Jego wyobraznia nie zna granic. Charlie i fabryka czekolady jest dla mnie wycieczka do surrealistycznego świata. Bardzo lubie i polecam.

Esme
Guma
ala2004
TomaszKoczar
JustynaMajewska
papuga
b4921840
NarisAtaris
MRZVA
Nietutejszy