Chce się żyć (2013)

Chce sie zyc
Reżyseria: Maciej Pieprzyca
Scenariusz:

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.
Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. (filmpolski.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świetna kreacja Ogrodnika. W ogóle miło, że na końcu filmu wspomniano o pani Ewie Pięcie bo to ona w realu pomogła Przemkowi{w filmie Mateuszowi}. Więcej tu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/4219200. Tu do obejrzenia film dokumentalny: http://vod.pl/jak-motyl,83359,w.html

Aktorstwo Ogrodnika wyborne. Nie dało się oderwać od seansu.

PaulaWieczorek
alanos
bartje
NarisAtaris
msa
msa
Fi5heR
Szklanka1979
jkmrs
tropicielkoni
MureQ