Dziecię boże (2013)

Child of God
Reżyseria: James Franco

Adaptacja powieści Cormaca McCarthy'ego. Franco wiernie odtwarza historię żyjącego w Tennessee w latach 60. Lestera Ballarda - pozbawionego ziemi wyrzutka, który stopniowo przeistacza się w mieszkające w jaskini pół-zwierzę. Reżyser odziera jednak prozę McCarthy'ego z wszelkiej poetyckości i historycznych detali, pozostawiając jedynie brutalną, behawioralną rejestrację. (Festiwal Nowe Horyzonty)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciekawa ta adaptacja Cormaca, nie wiem, czy nawet nie ciekawsza od książki (Franco jest jej w miarę wierny, choć trochę dopisał i dopowiedział). Scott Haze w roli półobłąkanego dzikusa tworzy przekonującą i zapadającą w pamięć kreację (nawet jeśli czasami ma się wrażenie, że nieco przedobrza).

TZn. mnie książka zmasakrowała jak rzadko.

Scott Haze zrobił, co mógł, by oddać labirynt chorego umysłu Ballarda. Jednak cały czas pozostaję pod wrażeniem świata Cormaca, z którego oddano tyle, ile można było, ale na pewno nie udało się odtworzyć tego świata i nastroju na tyle, by mówić o "wiernej" adaptacji. Tzn. ona jest wierna - na tyle, na ile może być.

MRZVA
nutinka
dcd
dcd
lapsus
woy
woy
barsta
doktorpueblo
psubrat
verdiana