your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Ludzkie dzieci (2006)

Tytuł oryginalny: Children of Men

Reżyseria: Alfonso Cuarón

Akcja umieszczona jest w przyszłości. Ludzie utracili zdolność do reprodukcji, a świat, po śmierci pewnego 18-latka, najmłodszego człowieka na Ziemi, pogrąża się w chaosie. Theodore Faron zostaje opiekunem kobiety, która będzie jedną z najbardziej strzeżonych osób na planecie, ponieważ jako pierwsza od ponad 20 lat zaszła w ciążę.

Obsada:

verdiana verdiana napisała o Ludzkie dzieci

Dziwny film. Nie trzyma się kupy. Po pierwsze. Jest na świecie masa osób, które nigdy nie będą miały dzieci. Jakoś nie rozwalamy świata i nie wyznajemy zasady hulaj dusza, kota nie ma, tylko żyjemy zgodnie ze swoimi ideałami. Po drugie. Przecież ta kobieta w ciąży nie miała dla świata żadnego znaczenia. O co tyle szumu? Gdyby światu zależało na rozmnażaniu ludzi, to przecież od tego jest in vitro. W tym filmie nie ma żadnej akcji. Nic się nie dzieje. Kończy się też nijak.

3 gwiazdki

leafnode leafnode napisał o Ludzkie dzieci

Oglądało się dosyć dobrze, ale to po prostu film akcji - sci-fi to tylko dekoracje. Gdyby ich nie było, w zasadzie fabuła by się nie zmieniła.

6 gwiazdki

rrees rrees napisał(a) o Children of Men

Dealing with social collapse in the face of human extinction and the British tendency to lapse into authoritarianism when under pressure is unlikely to lead to many laughs. The action sequences are unexpected and excellent though. The subtle commentary on British society is compelling and adds depth to a scenario that might seem contrived.

9 gwiazdki

mariamri mariamri napisała o Ludzkie dzieci

jak dla mnie to punkt wyjścia w filmie jest mało wiarygodny (nie do końca rozumiem, czemu Kee uciekała). poza tym za mało jest Julianne Moore. za to scena, w której Theo szuka Kee w budynku wbija w ziemię.

8 gwiazdki

magb magb napisał(a) o Children of Men

If you're looking for a realistic and immersive dystopic with fantastic visuals, Children of Men is your go-to guy. And since that was exactly what I was looking for, I had little trouble looking past the simplistic politics and story. Much has been said about the greatness of the film's many extended, unbroken shots, and I won't dissent. The film's visuals are all-around excellent, and will surely hold up for decades to come.

9 gwiazdki

FitFortDanga FitFortDanga napisał(a) o Children of Men

What Cuaron does perfectly here is bring the dystopian near-future to life. You could study certain scenes for hours and continue to pick out revealing tidbits. There's also some elaborate camerawork, decent enough acting, and a few surprises. Overall I liked it, but I wasn't all THAT impressed. The story was neither as moving nor thought-provoking as it could have been. Too much of it was action scenes and chase scenes. Also the whole "HOMELAND SECURITY" thing made me roll my eyes.

8 gwiazdki

pozor pozor napisał(a) o Ludzkie dzieci

Po wyjściu z kina świetne wrażenie, ale po pewnym czasie zmiana opinii na trochę gorszą.

6 gwiazdki

Esme Esme napisała o Ludzkie dzieci

Punkt w górę za Michaela Caine, który bardzo naturalnie zagrał starego hipisa, i dobrze dobraną muzykę. Natomiast scenariusz mnie całkowicie nie przekonuje, może tylko enigmatyczne zakończenie.

6 gwiazdki

michuk michuk napisał o Children of Men

It could have been a great movie. Very original plot + good acting + great scenography should make it decent. Unfortunately, it lost my attention in some 2/3 of the show, not even sure why...

6 gwiazdki

michuk michuk napisał o Ludzkie dzieci

Bardzo ciekawy pomysł i wizja przyszłości (choć nieco oderwana od rzeczywistości), niestety w pewnym momencie film pęka i staje się nudny i przewidywalny.

6 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Ludzkie dzieci

Nie zachwycił mnie ten film, nie przekonał, nie wzruszył. Ludzkość jako gatunek wymierający nie robi na mnie wrażenia, zwłaszcza kiedy widzę, w jakim stanie zostawia po sobie świat (ten filmowy) i że nawet na progu wymarcia bawi się w wojnę i mordowanie.

5 gwiazdki