Czekolada (2000)

Chocolat
Reżyseria: Lasse Hallström

Do niewielkiego, spokojnego miasteczka o nazwie Lasquenet, przyjeżdża Vianne wraz ze swoją córką Anouk. Kobieta otwiera sklep z czekoladą. Jej liberalne poglądy nie wszystkim się podobają. Niektórzy z mieszkańców robią wszystko, by przepędzić ją z miasta. Wkrótce w życiu Vianne pojawia się przystojny Roux...

Obsada:

Pełna obsada

Zmysłowy i smaczny jak czekolada oferowana przez kuszącą Juliette Binoche. Do tego Johnny Depp ,można się domyślić ,że to mieszanka idealna.

Ciekawa historia, świetne lokacje, przyjemna dla ucha muzyka i oczywiście ogromne ilości najlepszej jakości czekolady.

Sympatyczny film, trochę o miłości, trochę o tolerancji i smaku życia. Dokładnie do poprawienia sobie humoru i nie mam pretensji - choć można było zrobić coś, żeby było w tym więcej sztuki, a nie tylko sympatyczności.

:) Moje poczucie estetyki całkowicie zaspokojone. Ciepły, piękny. Muza - rewelacja

Rewelacyjny obraz fałszywej, zakłamanej moralności, która z czasem ulega pokusie i pozwala odejść "tranquilité" w niepamięć. Do tego wspaniała muzyka i dobrze dobrani aktorzy: subtelny uśmiech Juliette Binoche idealnie podkreśla rolę jaką spełnia: sianie pokusy czekolady. I Johnny Depp jako wodny wędrowiecz. Wszystko okraszone poczuciem humoru. Przyjemny film. Pewnie nie raz go obejrzę, niezależnie od innych opinii :] .

Lubię filmy o jedzeniu. A ten jest dodatkowo optymistyczny i trochę magiczny, choć do Amelii mu daleko. Duży plus za ujęcia jedzących. Rola Deppa mało oryginalna, jak na niego; za Binoche nie przepadam, ale tu bardzo pasuje

BlonD1E
dawidLachapelle
pkudron
NarisAtaris
Efunia
JustynaNowakowska
MRZVA
jsbach
nikanika
avrewska