Ciało (2003)

Cialo

Pewien człowiek znajduje w pociągu zwłoki. Boi się jednak powiadomić policję, ponieważ jest złodziejem, a do tego ma ze sobą sporo trefnego towaru. Zdesperowany postanawia podrzucić te zwłoki komus innemu...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Uderzyła mnie kolorystyka tego filmu. Przypominała mi klimatem filmy Jeuneta, reżysera Amelii czy Delikatessen, skrzyżowane z Vidockiem. Muzyka doskonała, zwłaszcza słuchana przez szczelne słuchawki, mnóstwo ukochanych niskich tonów. Ciarki łażące po plecach na komedii to jest coś. ;)

Baaardzo kiepski film, na którym może raz się zaśmiałem. Ciekawy scenariusz zabiło kiepskie aktorstwo i zupełnie zła reżyseria. Porażka na całej linii.

Ależ skąd. To znakomita komedia. Film posiada dobry scenariusz i jest ciekawie nakręcony. To pozycja tego kalibru co "Chłopaki nie płaczą" ,a więc są fajne teksty i dobre aktorstwo.

Hmm może kiedyś sobie odświeżę. Z poprzedniego oglądania zapamiętałem tylko dość fajny scenariusz i zupełnie drętwe aktorstwo. Zmuszałem się, żeby się uśmiechnąć chociaż, ale wszystkie gagi wydały mi się strasznie sztywne i wymuszone.

No, ale może będzie jak ze Złotym Runem, które oglądaliśmy razem -- za pierwszym obejrzeniem uznaliśmy to zgodnie za chałę, a za drugim nagle odkryliśmy że to genialny film :)

Zaskakująco skrajne opinie na temat skrajnie zaskakującego filmu. Mnie bawił bardzo i polecam ! :)
P.S. Zdecydowane oklaski dla Rafała Królikowskiego :)

Taka sobie farsa o tym, co zrobić z trupem. Zakopać, panowie. Zakopać.

Świetnie zrealizowana typowa komedia pomyłek.

Lubię filmy o tak pomieszanej fabule, z wątkami, które - jak się nagle okazuje - wzajemnie się splatają i przenikają. Sporo fajnych scen, aktorstwo dobre i złe.

verdiana
patrycja76
Nietutejszy
Qintarrjt
NikoPL
JUMAN
dag
dag
MureQ
HollyGolightly79
liz29