Miasto aniołów (1998)

City of Angels
Reżyseria: Brad Silberling
Scenariusz: ,

Co się wydarzy, gdy anioły zstąpią między ludzi, a jeden z nich zakocha się w kobiecie? Dwie najjaśniejsze gwiazdy w hollywoodzkiej konstelacji wcielają się w bohaterów gorącego romansu w "Mieście aniołów". Nicolas Cage wciela się w rolę Setha - anioła, który musi zdecydować, czy w imię miłości do kobiety poświęcić nieśmiertelność i zostać człowiekiem. Tą kobietą jest Maggie (Meg Ryan), pragmatyczna kardiochirurg, która nie wierzy w istnienie aniołów... dopóki nie pozna Setha. Czy miłość będzie ich wspólnym celem? Czy podejmą to ryzyko? Przed nimi poważny wybór.

Obsada:

Pełna obsada

Bardzo ładna kinowa konfekcja. Obejrzałem z przyjemnością, zwłaszcza przez rolę wrażliwca Cage'a, który mógł znów pięknie pocierpieć i delikatny sposób sfilmowania tej historii. Jednak poza wrażeniem subtelności nic wielkiego po nim nie zostaje, więc nie należy się go czepiać o wartości artystyczne.

To taki zwyczajny film, jak zwyczajne czytadło, a jednak ryczę na nim zawsze jak bóbr, właściwie już od samego początku, bo wiem, jak się skończy. Ja, która nie płaczę na filmach. :-) Piękna rola Cage'a.

Efunia
duzulek
avrewska
KasiaKhadraoui
Izbezus
Mikkos2
olivka1966
Zbatu
Dwibi
Sfugi