Clerks - Sprzedawcy (1994)

Clerks.
Reżyseria: Kevin Smith
Scenariusz:

Małe sklepiki, takie jak w filmie "Clerks - Sprzedawcy", nie cieszą się przeważnie najlepszą renomą i często są tematem kpin. Bo i towar nie taki, ceny wyższe, a termin przydatności do spożycia upływa za kilka dni. I jeśli sprzedawcy uda się dobrze wydać resztę, klienci są zadowoleni, niczego więcej nie oczekując.

Obsada:

Pełna obsada

Chcąc obejrzeć ten film, trzeba być wypoczętym i mieć bystry, chłonny umysł, zdolny nadążyć za akcją, bo dzieje się dużo, film wymaga stałego skupienia, nie można się ani na chwilę zdekoncentrować, uronić choć słowo. Chwilami było to dla mnie byt męczące i powodowało spadek koncentracji.

Próbowałem otagować jakoś ten film, ale nie mogłem znaleźć żadnego pasującego określenia. Oryginalny, dowcipny i porusza kilka mniej błahych spraw.

Warto zobaczyć dla niesamowitych dialogów i nacho, które udaje rekina ze "Szczęk".

Niskobudżetowy i jakże inteligentny film pełen gagów. Kevin Smith nabija się ze wszystkiego i wszystkich, włącznie z sobą samym - można go zobaczyć jako Milczącego Boba.

Seks z denatem, próby auto oralne, afera na pogrzebie... wszystko ekstremalnie, bezczelnie tanio, chamsko i ... genialnie trafnie! Palący będą wniebowzięci :)

Przeczytałam 'Polacy będą wniebowzięci :)'. ;D

Szklanka1979
gadd
Iceman
malamadi
GARN
kyrczman
Michalwielkiznawca
JUMAN
dag
dag
AniaVerzhbytska