Faceci od kuchni (2012)

Comme un chef
Reżyseria: Daniel Cohen
Scenariusz:

Alexandre Lagarde (Jean Reno), uznany w całym Paryżu mistrz kuchni, cierpi na brak kulinarnej weny. Choć prowadzona przez niego restauracja jest niczym Luwr wśród muzeów, a goście z wielotygodniowym wyprzedzeniem muszą oczekiwać na stolik, Alexandre wpada w nie lada tarapaty. Nowy właściciel restauracji planuje zastąpić dotychczasowe menu rewolucyjną, znacznie tańszą kuchnią molekularną. Na miejsce Alexandra czyha niejeden młody kucharz, a on sam stoi przed bardzo trudnym wyborem. Albo dostosuje się do nowych zasad, albo zawalczy o to, co najbardziej kocha. Na szczęście na jego drodze stanie niesforny, ale bardzo zdolny Jacky Bonnot – człowiek, który potrafi ugotować wszystko. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Doświadczonego znawcę kuchni rozpal do czerwoności w starciu z nieopierzonym uczniakiem. Dodaj wątek miłosny, mogą być dwa. W osobnym wątku przygotuj antytezę tradycyjnie pojmowanej kuchni. Wszystko dokładnie wymieszaj doprowadzając do wrzenia.
Przepis na francuską komedię o kuchni od czasów de Funesa nie bardzo się zmienił, ale nadal jest bardzo zabawnie. Bon apetit.

najpierw wszyscy tańczyli, a teraz gotują... ale co tam, zabawne, nawet mimo braku oryginalności i kilku tak groteskowych, że aż nieśmiesznych momentów z tym przebieraniem...

nutinka
olak3213
MureQ
lapsus
chininadlanel
Habdank
kazimierzkawulok
Ambrotos
yo
yo
matadu