Contagion: Epidemia strachu (2011)

Contagion
Reżyseria: Steven Soderbergh
Scenariusz:

Contagion to film o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus. Zwykli ludzie walczą o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

I znów rozczarowanie. Liczyłam na więcej, na film bardziej zaangażowany, społeczny-społecznikowski, obywatelski, świadomy, upolityczniony wręcz (po Anonymous, powiedzmy ;) Mocny, aktualny głos na temat tego, co toczy społeczeństwo globalne, nazywający po imieniu lęki obywatela końca świata...bla bla bla.
Przecież od "Epidemii" trochę się sytuacja zmieniła? Po co robić tak podobny do tamtego film? Kiedy wszystko jest inaczej? Znacznie bardziej niebezpiecznie i znacznie bardziej prawdopodobnie.
Jedynie postać grana przez Jude'a Law, ekooszołoma i zwolennika teorii spiskowych oraz to, co wokół niego się dzieje, jest jakimś mikrym łącznikiem z bieżącymi sprawami, z realiami, sprawiającym, że opowiedziana historia jest żywa i coś nam mówi - o naszym życiu i o naszym świecie, ale i tak jest ten motyw za słabo podkręcony, taki akcent. Za kilka lat ludzie będą pamiętać prędzej "Walking Dead" i jakieś amatorskie porno o korporacjach farmaceutycznych, czy herbicydowych lobbystach z yt, niż to.

a jednak, film nie poszedł w zapomnienie ;) ciekawe czemu ;)

"Contagion" to niesamowity przykład tego, że kina katastroficzne może być przy okazji kinem bardzo dobrym. Zapraszam na videorecenzję. :]

http://www.youtube.com/watch?v=mbe0NaRAp4g

Bardzo solidny film z dobrą obsadą i realistycznym (jak na film rozrywkowy) przedstawieniem pandemii.

Jako powiedzmy... fabularyzowana publicystyka - dobry, ciekawy film. Jeśli ktoś oczekuje dreszczowca, to mocno się zawiedzie.

Mam wrażenie, że reżyser trochę się nie postarał, co prawda nie oszczędzał głównych aktorów, ale napięcia nie udało się zbudować. Może trochę zbyt realistyczne to wyszło?

wygląda na propagande

Da się obejrzeć. Myślałem, że będzie gorzej. Na nowo opowiedziana historia Epidemii, ale z bardziej naturalistycznym podejściem. Podoba mi się również to, że Przeczytaj spoilery +

Gwyneth! I love you! ;-D

bartje
nutinka
Esme
JUMAN
stivo
asthmar
JoannaChmiel
Guma
malamadi
emerenc