Psychopata (1995)

Copycat
Reżyseria: Jon Amiel

Psycholog sądowy Helen Hudson jest ekspertem w sprawach seryjnych zabójców. Zna doskonale ich psychikę i potrafi zrozumieć sposób działania. Ma także osobiste doświadczenie, ponieważ sama jest niedoszłą ofiarą psychopaty. Od tamtego wydarzenia żyje w ciągłym strachu, zamknięta w bezpiecznych czterech scianach swego mieszkania. Helen Hudson zna myśli mordercy, a on zna jej adres.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Przy oglądaniu po raz 976 trzyma w napięciu tak samo, jak podczas pierwszego seansu. Nigdy się nie starzeje i nie odstrasza nawet milion reklam i idio-ogłoszeń, jeśli nadaje go stacja komercyjna. Do obejrzenia koniecznie!

Prawdopodobnie dzięki roli Weaver ten film wybija się na tle setek filmów z gatunku "pojedynek z psychopatą" - na tyle chociaż, że można go zapamiętać. Znakomite wrażenie robią sceny z atakami paniki - strach sfilmowany "od wewnątrz" jest ciekawszy niż tylko standardowo, czyli jak go widać.

Dosyć udany thriller z lat 90tych. Trzyma w napięciu, dobra rola Weaver. Momentami naiwny i naciągany ale taki już urok wielu filmów z tamtego okresu. Jednorazowe obejrzenie stratą czasu nie będzie ale wracać do tego tytułu w przyszłości nie bardzo jest po co.

Guma
omnitruncatedkraken
Efunia
bartje
GARN
Szklanka1979
liongotie
psubrat
gosialovsnow
nn
nn