Koriolan (2010)

Coriolanus
Reżyseria: Ralph Fiennes

Obywatele Rzymu są głodni. Koriolan, bohater Rzymu, wielki żołnierz i człowiek nieugiętej wiary w siebie pogardza ludźmi. Jego skrajne poglądy zapalają masę zamieszek. Manipulowany przez polityków, a nawet i jego własną matkę Volumnie, Koriolan zostaje wygnany z Rzymu. Ofiaruje swoje życie lub swoje usługi swojemu zawziętemu wrogowi - Tullusowi Aufidiusowi. Koriolan oraz Aufidius maszerują na Rzym, który zamierzają zniszczyć.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Pozytywne zaskoczenie. Dobry film! Pewnie wydawałby mi się jeszcze lepszy, gdybym nie widziała "Koriolanusa" w Powszechnym. Brak zadęcia, kiczu i kostiumów, dobra gra aktorska mimo trudnego tekstu.

Debiut Fiennesa wypada nader okazale, Za dobrym pomysłem idzie jeszcze lepsza realizacja, świetne, absolutnie świetne zdjęcia i przemyślany scenariusz doprawiają obraz całości. Nie bardzo rozumiem obsadzenie Butlera w roli Aufidiusza, jest tylko tłem dla Fiennesa. Zdecydowanie lepsze niż "Cezar musi umrzeć", szkoda, że ten film przeszedł w Polsce bez większego echa nawet wśród kinomanów.

No, jak się reklamuje adaptację Szekspira jako emocjonujący film wojenny, to zasługuje się na brak echa.

ja tych reklam w ogóle nie widziałem szczerze mówiąc ;D Trochę racji w tym jest, bo jak określic target dla takieg filmu? Niby męskie kino, a między strzałami słychać oryginalne strofy z Szekspira. Ale tak czy siak jak na razie to dla mnie faworyt do Filmu Roku, muszę obejrzeć drugi raz bez napisów za jakiś czas.

Szklanka1979
grzybowzky
MureQ
PrzemyslawLes
Ambrotos
lukasboniecki
jango
bziuum
Skyscore
izka290300