Życie jest muzyką (2005)

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul
Reżyseria: Fatih Akin

"Życie jest muzyką "to portret współczesnego Stambułu - miasta tętniącego życiem i muzyką. To efekt niezwykłej wyprawy Europejczyka, który przemierzył ulice miasta w rytm wszechobecnej i porywającej muzyki. W Stambule muzyki nie trzeba szukać. Jest wszędzie - w barach, na podwórkach, ulicach. Punkrock, pop, jazz, rap i folklor - dźwięki obce i znane. Mieszanka kultury Azji, Europy, Wschodu i Zachodu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Cudowny film, w którym przede wszystkim liczy się muzyka. Przekrój przeróżnych stylów obecnych w Stambule składa się na spójny obraz tego fascynującego miasta.
Zakochałem się w tym filmie, a szczególnie w wypełnionej płaczem pieśni kurdyjskiej...

Prawdziwy film o prawdziwej muzyce, granej przez prawdziwych ludzi.

No to jak Ci się podobało, to dziś w Arsenale koncert Baba Zuli, jednego z najbardziej znanych zespołów tureckich, który występuje w tym filmie.

Świetny dokument ukazujący najróżniejsze gatunki muzyczne występujące w stolicy Turcji - od tradycyjnych pieśni, przez gwiazdy formatu Rodowicz i Krawczyka, po hard rock i hip hop (a turecki hip hop to coś, co naprawdę warto usłyszeć). Ja jako zwykły słuchacz byłam bardzo zadowolona,za to facet po szkole muzycznej piał z zachwytu przez kilka godzin po projekcji.A na marginesie, ten seans nauczył mnie, że na wszelki wypadek do kina trzeba brać gruby kij - nigdy nie wiadomo,kolo kogo się siądzie.

MureQ
emerenc
hugoataydeh
bashir
lapsus
redinf
skrawkikina
karolleon
welhavel
teod00r