Cube (1997)

Reżyseria: Vincenzo Natali

Niskobudżetowy film o siódemce bohaterów zamkniętych w sześcianie pełnym niebezpieczeństw. Aby uratować się trzeba współpracować, co nie zawsze okazuje się proste.

Obsada:

Pełna obsada

Jedna z bohaterek, podobno uzdolniona matematycznie, długo myśli, czy liczba zakończona na 5 jest pierwsza. To jest poziom tego filmu.

No, przecież musiała najpierw sprawdzić, czy się liczba nie dzieli przez 2 i 3 :P

(I proszę nie mówić, że skoro liczba jest parzysta, to jest podzielna przez 2. Tu chodzi o życie, trzeba policzyć dokładnie.)

Świetny film zrealizowany niewielkim nakładem. Andrew Miller - znakomity jako autystyk, to perełka tego filmu.

Trochę krwi, trochę matematyki, arcy niski budżet i za to właśnie dodatkowa gwiazdka. Scenariusz wątpliwy, a zakończenie niesprawiedliwe.

Nie lubię, pusty, mechanicystyczny temat i mechanicystyczna konstrukcja są nie dla mnie. Ale film zrobiony bez uchybień, nigdzie nie wystają sznurki, na których reżyser wodzi postacie i wystawia je na okrutną, jednowymiarową sytuację.

Nie za mądry, ale jest tu pewien pomysł, który mi się podoba. Niestety nie mogę powiedzieć jaki bez spojlerowania, więc niech wystarczy, że daję dodatkowy punkt za coś tam.

Nie za madry ale klimat ma. Pomysl jest ale brakuje konsekwencji. Do tego troche spieprzony scenariusz ,ale to dlugi wywod

Chwali sie ,ze zrobili to minimalnymi srodkami (bodaj jako scenografia posluzyły tylko dwie kostki podswietlane roznorakim swiatlem)

Film trzymający w napięciu - potrafi zaskoczyć.

Mnogość prawd i przesłań zawartych w tym filmie dorównuje ilości elementów konstrukcji tytułowego konstruktu. Nic napisać o tym filmie nie wolno, żeby innym wrażenia nie zepsuć, a szkoda, bo pisać można by eseje.

Niesamowity klimat! Trzeba obejrzeć! Idealny przykład jak za małe pieniądze zrobić film, który trudno zapomnieć.

Nie za bardzo lubię gatunek SF, ale ten film spodobał mi się głównie ze względu na chęć poznania zagadki "kostki"

Moim zdaniem seria "Piła" czerpie grasicami patenty z tego filmu.

:D
Te "grasice" to specjalnie? Czy skumulowana literówka?

W każdym razie nie chcę sobie tego wyobrażać :D

Sznajper, teraz zauważyłem :D literówka, o rany grasicami hahaha przepraszam najmocniej , -GARŚCIAMI- być powinno :)

@Rufus, pozwolisz że sobie to zapożyczę? :) W końcu to nie Twój pomysł tylko wypadek przy pracy, a cieszy jak mało co ;)

He he jasne, można zapożyczać i użytkować ;)

Dzięki :)

Film, na który poszłam sama do istniejącego jeszcze kina "Malta" w nocy. Nowatorski na pewno..bez sensu również..ale ciekawy z uwagi na zaskakujące śmierci spotykające bohaterów.

Stracony czas

Z tych obliczeń w filmie to matematycy może mogą coś więcej pewnie zrozumieć . Jeżeli jednak umysłu ścisłego komuś brakuje to nie ma co się przejmować bo film trzyma w napięciu. Filozofom powinien się też spodobać bo egzystencjalny.

Obejrzałem jeszcze raz, żeby sobie przypomnieć, co mi nie pasowało. No cóż, jednak sporo. Pomijając fakt, że jako matematyk z wykształcenia konam ze śmiechu przy tych matematycznych analizach, to jednak widzę i inne wady: kiepskie aktorstwo i kiepskie rozwinięcie akcji, bo gdyby nie to, że jednemu psychopacie z niewiadomych powodów odbija, to w filmie nie byłoby żadnej dramaturgii. Na plus oryginalny pomysł i w sumie efekty, zważywszy na to, przy jak niskim budżecie powstawał ten film.

Świetny pomysł i niezły klimat, to fakt. Matematycznie, hmm, powiedzmy, że ciekawy. Czy tylko mnie rozbawił fakt, że przez kilka godzin chodzili według złej metody i nic się nie stało? Co do zakończenia, nie mam słów, przez cały film wbija się człowiekowi do głowy, że trzeba rozgryźć metodę działania, żeby na koniec dowalić czymś takim... Film naprawdę niezły, ale żeby kultowy... Ps. Rozumiem po Waszych opiniach, że mam sobie darować Cube Zero?

Film z gatunku "udowadniamy, że ciekawa historia jest ważniejsza niż wielki budżet". Trzyma w napięciu i o to chodzi.

Bardzo dobry!

Prawdziwy thriller. Wymaga skupienia, nie jest łatwy w oglądaniu ale warto. Zwłaszcza, że rozwiązanie historii wcale nie jest trywialne

Dobry przykład, jak można nakręcić niezły i interesujący film "za grosze"; bawiąc się kinową Kostką Rubika, która niekoniecznie jest logiczna i tak zwarta, jak się na początku wydaje. Ale... polecam.

bardzo fajny film

bardzo dobry film

Film dość stary, ale zapadł mocno w mojej pamięci. Może byłem zbyt młody, żeby go wtedy zrozumieć, dlatego mnie tak zafascynował. Z kina jednak wyszedłem pełen emocji.

dobry film !

Uwielbiam to!

świetne SCI FI

szału nie robi

Bardzo dobra produkcja.

To jeden z moich ulubionych filmów ! <3

Super!

Świetny film.

BlonD1E
dawidLachapelle
Fi5heR
z0rin
JagodaSiwczak
Upaithricfe
Theomachypv
naseo
aswaa
MariuszKicinski