your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Czas surferów (2005)

Reżyseria: Jacek Gąsiorowski

Film opowiada historię Dżokera (Bogusław Linda), który postanowił wprowadzić w życie pozornie prosty plan namierzyć i porwać Czarneckiego, biznesmena, który dwa lata wcześniej wyrzucił go z pracy. Z natury mściwy Dżoker przez te dwa lata zbierał informacje o Czarneckim. Aż wreszcie znalazł to, czego szukał Czarnecki ma dług u Klamy (Zbigniew Zamachowski), a Klama to gangster, z którym nie ma żartów. Czarnecki wie to doskonale, dlatego zapadł się pod . Dżoker wie, jak do niego dotrzeć wystarczy śledzić jego żonę (Agnieszka Maciąg).A potem trzeba tylko porwać, postraszyć, że jest się od Klamy, zgarnąć forsę i zniknąć. Jest tylko jeden problem Dżoker nie może tego zrobić, bo Czarnecki go zna. Zrobić to mogą za to Fifi (Krzysztof Skarbiński), Bonus (Bartosz Obuchowicz) i Kozioł (Michał Nowaczyk), znajomi Dżokera, którzy większość czasu spędzają na obijaniu się, rozmawianiu o głupotach, ewentualnie na siedzeniu w kinie. A że ich ulubione filmy to filmy gangsterskie z chęcią podejmują się wykonania zadania. Pytanie tylko, czy dobre chęci wystarczą... (opis dystrybutora)

Dopisek Filmastera: Łatwe pieniądze, porachunki gangsterskie i trójka bohaterów zupełnie z innej bajki, przypadkiem wmieszana w ten świat. Uwaga: tytuł nie ma nic wspólnego z treścią filmu.

Obsada:

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Czas surferów

Jak dla mnie to chyba najlepsza polska komedia powstała po 1989. Oczywiście poczucie humoru to bardzo dyskusyjna sprawa. Pomysłem na humor przypomina Chłopaki nie płaczą, choć jest bardziej absurdalna.

7 gwiazdki

Ryszard Ryszard napisał(a) o Czas surferów

Na film poszedłem zachęcony plakatem. Fajny scenariusz, koszmarnie zmarnowany przez słabą reżyserię i kiepską grę aktorską. Linda i Zamachowski próbują ratować, ale ich role są dość epizodyczne, więc im się niestety nie udaje.

1 gwiazdki

michuk michuk napisał o Czas surferów

Pan Gąsiorowski dokonał rzeczy wybitnej. Nazywanie tego filmem jest oczywiście obrazą każdego szanującego się reżysera, ale sam fakt, że w tym czymś wystąpił Linda i Zamachowski budzi respekt. Niezły był też plakat. Sam film to absolutne dno. Nie zbliżać się do kina bez pół litra w plecaku.

1 gwiazdki