Czeka na nas świat (2006)

Czeka na nas swiat
Reżyseria: Robert Krzempek

Piotruś, 30-letni bezrobotny mężczyzna, mieszka samotnie w kawalerce na śląskim blokowisku. Utrzymuje go matka, która co miesiąc oddaje mu połowę swojej renty. Nocami dręczą bohatera koszmary. Śni mu się, że zjada matkę żywcem, jak kanibal. Piętnastego dnia miesiąca matka przychodzi zapłakana. Listonosz, roznoszący przekazy emerytalne, uciekł z pieniędzmi w nieznanym kierunku. Ponieważ matka wyjeżdża do sanatorium, Piotruś musi przeżyć miesiąc na własny rachunek.

Obsada:

Pełna obsada

Kompletnie abstrakcyjny film. Bohater jest zdrowym sprawnym chłopakiem bez grosza, rozpaczliwie poszukującym zajęcia, więc dlaczego nie przyszło mu do głowy np. umycie okien u sąsiadki? Choćby za chleb ze smalcem. ;P Takich nierobów Polska pełna, ale większość jakoś sobie radzi. ;> Pawlak fajnie zagrał. A to blokowisko może być gdziekolwiek, nie tylko na Śląsku.

Komedia z gorzkim posmakiem prawdy... ten film daje do myślenia - dlaczego w Polsce robi się tak dobre filmy - filmy smutne ... bo rzeczywistości nie da się oszukać . Pawlak i Żukowski w bardzo dobrej formie.

Lubię filmy o biednych Polakach, ale nie ten.

duzulek
Nietutejszy
kudlaty4
lapsus
Habdank
michalwch
annemily
rosemary83
filipszarecki
beatadomjan