Cztery noce z Anną (2008)

Cztery noce z Anna
Reżyseria: Jerzy Skolimowski

Leon Okrasa pracuje w szpitalu w niewielkim polskim miasteczku. Pewnego dnia zostaje świadkiem brutalnego gwałtu, którego ofiarą pada, młodsza pielęgniarka, Anna. Leon poświęca cały swój czas na szpiegowaniu jej, co staje się powoli jego obsesją. Pewnej nocy wkrada się przez otwarte okno do mieszkania Anny, siada na łóżku i obserwuje ją podczas snu, zagłębiając się w jej świecie. Jak daleko może się posunąć?

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Po wyjściu z kina znajoma osoba powiedziała mi: "Takich filmów się nie zapomina". Brzmi to może nazbyt pompatyczne, ale ten ponury, przerażający obraz pokazuje człowieka zagubionego, paskudnie samotnego. Nie ma optymizmu, jest prawda. Mocny.

Okropne i wstrętne. Od czasu do czasu nużące.

Bardzo dobra rola mało znanego na dużym ekranie Artura Steranko jako społecznego wyrzutka, samotnika, człowieka mającego ogromne problemy z komunikacją z otoczeniem. Film utrzymany w posępnym i mrocznym klimacie umiejętnie oddającym sytuację, w jakiej znalazł się główny bohater.

Hm, spodziewałem się czegoś lepszego. A może spodziewałem się więcej Kingi Preiss? Świetny pomysł, co ciekawe oparty na faktach. Moim zdaniem można było wprowadzić trochę więcej treści, powiedzieć więcej o tym człowieku. Ale trzeba docenić, że taki film powstał w Polsce: daje 7 i zwracam uwagę na świetną zagraną rolę głównego bohatera.

Początkowo irytujący-bo tak mało słów.Potem swierdziłam,że to dobrze bo pozwala się skupić na tym co na ekranie.Historia dwojga ludzi tak okrutnie skrzywdzonych przez los.Anna-ofiara gwałtu,Leon-zdominowany przez matkę(to moje wrażenie).Leon zakochany(?)w Annie,nachodzi ją w nocy w celach zupełnnie niewinnych takich jak n.p.przyszycie guzika podczas jej snu(po zaaplikowaniu środków nassenych przez Leona).Film o jakże niesprawiedliwych kolejach losu ludzi,którzy chcieli być"tylko"szczęśliwy.

Smutna historia o miłości, z góry skazanej na porażkę. Takie uczucie nie mogło być zrozumiane w nieprzyjemnym, brudnym środowisku małego, polskiego miasteczka, gdzie ludzie są szarzy i odpychający. Zwraca uwagę występ głównych bohaterów i kilka pulsujących emocjami scen. Piękny film.

alanos
Iceman
bartje
Szklanka1979
jakilcz
matadu
patryck
dcd
dcd
psubrat
ginger