Młodzi gniewni (1995)

Dangerous Minds
Reżyseria: John N. Smith

Louanne Johnson (Michelle Pfeiffer) absolwentka szkoły oficerskiej korpusu Marines, spełnia swe największe marzenie i rozpoczyna pracę jako nauczycielka angielskiego w szkole średniej. Jej klasa to sami "twardziele" z gett etnicznych, całkowicie ignorujący wysiłki młodej belferki. Louanne nie daje za wygraną. Doświadczenia zdobyte w marines przydają się. Stopniowo budzi zainteresowanie, a w efekcie zyskuje zaufanie i sympatię swojej klasy: pomaga swoim podopiecznym w rozwiązywaniu trudnych problemów z wojną gangów włącznie i wpływa na zmianę ich nastawienia do życia. Jej niekonwencjonalne metody nauczania nie spotykają się jednak z aprobatą przełożonych.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Obejrzałam ostatnio w TV po raz drugi i zmieniłam ocenę z 5 na 3. Strasznie naiwny. I to rzucanie klasie batoników jako nagrody za odpowiedzi na lekcji...

Ja przez skórę czyłem że właśnie tak oceniłbym ten film przy drugim obejrzeniu i obniżyłem niedawno ocenę bez tracenia czasu na przerabianie tego gniota :)
Ale w liceum mi się podobało.

Świat młodych ludzi, których nikt nie chce nauczyć ważnych cząstek życia. O nauczycielach, którzy zamiast przewodzić gardzą. I wreszcie o staraniach kobiety, która zainteresowała się "gniewną" młodzieżą.
To film, który nie potrzebuje wielkiego wątku miłosnego, żeby być świetnym. Za to ma wiele strachu i równie dużo godności. Pozostaje po nim wiedzieć, że są mądrzy ludzie bez szans na przyszłość oraz pamiętać , by umieć zapukać do właściwych drzwi. Tylko jak to zrobić, jak nikt tego nie nauczył?

Efunia
papuga
duzulek
avrewska
jayb85
bartje
beznazwybez
AgaL
Michalwielkiznawca
Szklanka1979