Co wiesz o Elly? (2009)

Darbareye Elly
Reżyseria: Asghar Farhadi
Scenariusz:

Grupa studentów organizuje weekend za miastem. Na wyjazd zostaje zaproszona również Elly - opiekunka do dziecka jednej z kobiet. Towarzystwo próbuje wyswatać ją z jedynym kawalerem. Wyjazd wydaje się być udany, wszyscy świetnie się bawią. Do czasu, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach Elly znika bez śladu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Byłam bardzo ciekawa tego filmu, niestety mocno się zawiodłam. Chociaż pierwsza połowa bardzo ciekawa obyczajowo i napięcie rosło, to druga była, według mnie, gorsza z minuty na minutę. Gra aktorów wydawała się być coraz bardziej teatralna, a ich problemy w ogóle nie wywołały na mnie żadnego wrażenia. Oprócz narastającego z każdą sceną zmęczenia. Myślę, że jest wiele lepszych irańskich filmów niż ten.

Dramatyczne zdarzenie okazją by dowiedzieć się czegoś o obyczajowości współczesnego Iranu, roli tradycji, pozycji kobiety.

Wciągające zagadkowe kino rodem z Iranu. Znajomi młodzi 30-kilkulatkowie podczas weekendowego wypadu nad morze i tajemnicze zniknięcie jednej z bohaterek, tworzą napięcie niczym w porządnym thrillerze. Film daje też możliwość spojrzeć na współczesnych Irańczyków. Czy pozorna nowoczesność pokazuje faktyczną sytuację kobiet w Iranie? Jeżeli jeszcze nie widzieliście, sprawdźcie.

Zaskakujący dramat, w którym toczy się śmiertelna walka między życiem a honorem. Co wygra? I co ta wygrana mówi o Irańczykach?

Film jest niezwykły. Trzyma w napięciu do ostatniej sekundy. Uwielbiam takie dramaty. Oglądając film, miało się wrażenie, że każdy z bohaterów ma trochę racji, jednak do końca nie miało się pojęcia, jak zakończy się film. Chcę teraz koniecznie zobaczyć tak głośne ostatnio Rozstanie. Polecam wszystkim Co wiesz o Elly?

Chyba tak samo dobry film jak Rozstanie, na pewno bardzo podobny stylistycznie.

bartje
magmik1319
PiotrKowalski
nevamarja
jakubkonrad
dcd
dcd
XRyuu
psubrat
jabberfilms
wydra