Dark Water - Fatum (2005)

Dark Water
Reżyseria: Walter Salles
Scenariusz: ,

Po rozstaniu z mężem Dahlia Williams (Connelly) wraz z 5-letnią córeczką wprowadzają się do mieszkania w starym apartamentowcu. Gdy napięcie związane z walką o opiekę na dzieckiem wzrasta, Dahlia odkrywa, że w domu dzieją się dziwne rzeczy. Z pustego mieszkania powyżej dobiegają tajemnicze odgłosy, a na podłodze w sypialni pojawiają się kałuże wody. Zrealizaowany na podstawie klasycznego japońskiego horroru film Dark Water - Fatum zgłębia tajemnicę, jak daleko posunie się matka, by chronić swoje dziecko.

Obsada:

Pełna obsada

To jeden z najdziwniejszych filmów, jakie widziałam. Japończycy mają niezwykłą umiejętność budzenia grozy bez najmniejszego wysiłku, bez drastycznych, krwawych scen, bez wręczania aktorom piły łańcuchowej - grozą Darkwater przypominał mi Ringu.

Niezłe, jak na hamerykańskie standardy. Ale to jednak nie to co japońska wersja. Po tamtym filmie przez tygodnie przerażał mnie dźwięk kapiącej wody i czerwona torebka, a sam film musiałam oglądać w obecności brata, tak się bałam. Ten film oglądałam sama w nocy - i nic.

kudlaty4
PiotrKowalski
PedroPT
pajestka
karaluh
agula1989
arcticconnie
annemily
rosaria1989
mistermaddog