Śmierć na Nilu (1978)

Death on the Nile
Reżyseria: John Guillermin

Hercules Poirot, sławny detektyw ma do rozwiązania trudny problem. Na pokładzie parowca na Nilu zamordowano piękną dziedziczkę. Podejrzani są niemal wszyscy współtowarzysze podróży. Przy końcu wyprawy niezawodny Belg demaskuje mordercę. Jego metody prowadzenia śledztwa, czasem niekonwencjonalne, okazują się nad wyraz skuteczne.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film trochę nudny ale warty zobaczenia https://www.twojefilmy.online/filmy/smierc-na-nilu/

jeśli na stronie https://watchvideo.pl/filmy/smierc-na-nilu/ zamieściłem informację, że to będze przygoda pełna zagadek i tajemnic to dobrze napisałem? Pytam tych, którzy już oglądali film Śmierć na Nilu.

Super film

Film całkiem w porządku, ale mam nadzieję, że najnowsza wersja z 2020 roku będzie o wiele lepsza (chodzi mi dokładnie o tę ekranizację: https://vodfilmy.pl/filmy-online/smierc-na-nilu-2020-lektor-pl/).

Za mało kryminału w tym kryminale. Dopiero po godzinie pojawia się trup. Poza tym Ustinov mi w roli Poirota wybitnie nie pasuje. No - ale to jest Christie, adaptacja jednej z moich ulubionych pisarek, więc mogę parę błędow wybaczyć. Poza tym obsada jest bardzo dobra (Bette Davis, Mia Farrow, Angela Lansbury, czy Maggie "McGonagall" Smith)

lamijka
asthmar
GARN
pajestka
jango
nevamarja
OjciecFernando
agiwle
Incognito
arzinger