Żywioł. Deepwater Horizon (2016)

Deepwater Horizon
Reżyseria: Peter Berg

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe.

Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

O ile na filmach Emmericha, czy nawet Baya można się chociaż pośmiać, o tyle sieriozne kino o amerykańskich gierojach spod ręki Berga jest dla mnie kompletnie niestrawne.

JUMAN
Guma
deliberado
bartje
doktorpueblo
krzysztofek1003
alanos
Lamia
verdiana
otonashi