Déjà vu (1988)

Reżyseria: Juliusz Machulski

Jest rok 1925, w Ameryce obowiązuje prohibicja, toteż interesy mafijne kwitną wokół przemytu alkoholu. Mafia dobrze płaci, ale nie wybacza, zdradzisz - jesteś martwy. Tym razem wyrok na nielojalnym mafioso ma wykonać specjalista od mokrej roboty, Johnny Pollack (Jerzy Stuhr). Zaopatrzony w niezbędne narzędzia kary, wiarę we własne umiejętności i profesjonalnie pewny siebie, wysiada ze statku w pięknym mieście Odessa. Traf chciał, że jest właśnie tysięcznym pasażerem rejsu. To bardzo, ale to bardzo pomiesza mu szyki, o absurdy bolszewickiego systemu rozbije się bowiem nawet lodołamacz. Pełna wdzięku komedia pomyłek, doskonała rola Jerzego Stuhra i garść przemyconych nawiązań do klasyki europejskiego kina. Machulski w najlepszej formie. (more)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Rewelacyjna rola Jerzego Stuhra :)

Że-nu-a! Nie wiem co to miało być, ale dla mnie bolesne do oglądania i bez sensu. Zamiast garści pereł wyszła "zupa tygodnia".

Fajny pastisz Machulskiego. Nawiązania do klasyków kina. Brawurowa rola Jerzego Stuhra jako amerykańskiego płatnego mordercy. Czemu tak mało znany to film?

Jeden z lepszych filmów Machulskiego, Sporo scenek jest faktycznie zabawnych ale mi najbardziej podoba się ta atmosfera porewolucyjnej Odessy w której komunistyczne absurdy mieszają się z resztkami starej Rosji.

bartje
jakilcz
typix
agnesdoe
Oversoul
bartes74
motyl_ek
Jaskier
electroone
michalroman