Dekalog, dziesięć (1989)

Dekalog, dziesiec
Reżyseria: Krzysztof Kieślowski

DEKALOG X: "Ani żadnej rzeczy, która jego jest". Dwaj bracia nie rozumieją pasji ojca. Po jego śmierci dziedziczą wartościową kolekcję znaczków i popadają w manię filatelistyczną. Dla zdobycia rzadkiego okazu sa gotowi na wszystko.(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Film super, jak wszystkie zresztą Dekalogi. Doskonała gra aktorska, nawet trochę kryminalnej akcji. Ale mnie jedno nurtuje - czy ja jestem ślepa, czy tu nie było Barcisia?

Nie było go w tej części.

mial casting do miodowych lat.

Na deser stosunkowo lekki temat, aż się chce pójść na pocztę i kupić znaczki, szczególnie od Lubaszenki :) Co nie znaczy, że nie ma się nad czym zastanawiać: o pasji kolekcjonerskiej graniczącej z obłędem. Stuhr, Zamachowski i Bista zamykają katalog wielkich aktorów, którzy wzięli udział w projekcie

Rewelacja.

Niby temat lżejszy niż pierwsze dziewięć odcinków, ale tylko pozornie. Bo nie o te znaczki tu przecież tak naprawdę chodzi. Piękne zakończenie najwspanialszego serialu obyczajowego w dziejach telewizji. Piosenka tytułowa i końcowa w wykonaniu Zamachowskiego pierwsza klasa. "Mogę cię dotknąć?"

Duet Stuhr-Zamachowski wymiata.

"Wszystko jest Twoje?"
Dekalog z elementami humorystycznymi. Ciut słabszy od reszty serii ale i tak mądry i wart obejrzenia.

Szklanka1979
NarisAtaris
bartje
mojomad
AniaVerzhbytska
Lamia
Jaskier
Birdman
sidpong
annemily