O miłości i innych demonach (2009)

Del amor y otros demonios
Reżyseria: Hilda Hidalgo

Głęboko zapadająca w pamięć historia zakazanej miłości osnuta na autentycznych wydarzeniach rozgrywających się w XVIII-wiecznym Królestwie Peru, w czasach niewolnictwa i inkwizycji. Sierva Maria ma trzynaście lat i jest córką arystokratów, lecz z braku zainteresowania z ich strony wychowuje się wśród niewolników. Gdy dziewczyna zostaje ugryziona przez wściekłego psa, biskup uznaje ją za opętaną i nakazuje zamknąć w klasztorze, gdzie ma zostać poddana egzorcyzmom. Obowiązki egzorcysty obejmuje z polecenia biskupa mnich – bibliotekarz Cayetano Delaura. Ksiądz i dziewczyna ulegają jednak pokusie "demona" znacznie silniejszego niż wiara i rozsądek... (Mañana)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Młoda córka arystokraty zostaje uznana za opętaną. Z polecenia biskupa opiekuje się nią mnich - bibliotekarz. Dziewczyna i duchowny niebezpiecznie się do siebie zbliżają.

Nie czytałem książki powiem szczerze i nie wiem jak głęboko sięga... Ale film ma w sobie jakąś szlachetną nutę (związaną z powściągliwością artystyczną). Przywodził mi pod tym względem na myśl o wiele lepszy film węgierski (Opium) ewentualnie Katyń, ale to są dalekie i pewnie niezrozumiałe dla wielu skojarzenia... Pewien rodzaj powagi artystycznej... Rewelacyjny nie jest, ale zainteresował mnie tematem, a tu już pewne osiągnięcie... Kameralny, mimo że w katalogu napisali, że superprodukcja... Trochę mało odważny obyczajowo, społecznie i filozoficznie ten film, za mało oskarżycielski i przewrotny ale temat kipi pod powierzchnią... Aktorzy dobrze wkomponowani, dialogi wiarygodne...

Devi
czupirek
elakijanowska
tangerine
Afonia
lamijka
KatarzynaOrysiak
Mikser