Delicatessen | Delikatesy (1991)

Delicatessen
Scenariusz:

Do pewnej tajemniczej kamienicy wprowadza się sympatyczny młody człowiek. Mieszkańcy domu traktują go dość nieufnie, wierząc, że jego dni są już policzone.
Kłopoty z żywnością sprawiają, że właściciel kamienicy, z zawodu rzeźnik, morduje nowych lokatorów. Tym razem sytuacja komplikuje się, gdy w nowym mieszkańcu zakochuje się córka rzeźnika.

Obsada:

Pełna obsada

No jakoś nie mogę w tym stylu się ten.

Wyśmienita, przepełniona odrealnionym, absurdalnym humorem historia miłosna :)

Jean-Pierre dla wymagających. Czysta postać geniuszu francuskiego twórcy Amelii. Pinon w życiowej roli.

To dopiero preludium możliwości Jeuneta - "Miasto zaginionych dzieci", "Amelia", a nawet "Obcy 4" są znacznie lepsze, ale atmosferę "Delicatessen" doceniam. Czegoś tu zabrakło, żeby z sumy świetnych elementów wyszła wciągająca, a nie tylko ciekawa całość. Nie wiem czego.

Zgodnie z zasadą, że najbardziej podobają się filmy, które się już widziało (sic!), odwołując się do innych tytułów: poetyka jak w "Amelii", klimat i 'obrazy' jak w "Mieście zaginionych dzieci", makabryczny humor jak u Tima Burtona ;) Podsumowując: oryginalnie, zabawnie, z dreszczykiem. Zdecydowanie na 'tak'!

Jest duża szansa, że spodoba Ci się również jego najnowszy film:

http://filmaster.pl/film/micmacs-a-tire-larigot/

Magiczne, wciągające perypetie mieszkańców pewnej kamienicy. Szczególnie w pamięci zapadają rytmiczne sceny łóżkowe.

Obejrzałem go kilka lat temu. Uznałem ten film za "coś strasznego". Może nie z przerażenia, ile z obrzydzenia. Jak obejrzę ponownie, pewnie polubię jeszcze bardziej ^^ .

Oj jak dawno temu to było kiedy to widziałam,ale zrobił na mnie mocne wrażenie.Sama historia o tym jak to zrobić żeby zarobić. Kolorystyka filmu doskonale się wpasowywała w temat (cel zapewne zamierzony). Różnorodność postaci czyni z tego filmu ciekawe studium ludzkiego gatunku.Pomimo mrocznej i dość przygnebiającej rzeczywistości jest również z czego się pośmiać-np. próba samobójcza jedenej z lokatorek dziwnej kamienicy.Chętnie obejrzałabym jeszcze raz ten film w celu konfrontacji mej pamięci

Niesamowity, unikalny film - i to debiut!

Konfucjusz70
dziadborowy
Iceman
bartje
Jacolan
malamadi
niesiolowska
kabojka
tlehi
milali