Wesele w Sorrento (2012)

Den skaldede frisør
Reżyseria: Susanne Bier
Scenariusz:

Wesele w Sorrento to romantyczna komedia nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych.
To niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. Wesele w Sorrento to kino gatunkowe w najczystszej postaci, niczym Mamma Mia!, tyle że z błyskotliwym scenariuszem, jak pisała krytyka. W efekcie powstała brawurowa opowieść ze świetnie nakreślonymi postaciami, pełna pikantnych dialogów i humoru.
Wesele w Sorrento opowiada o dwóch bardzo różnych rodzinach, które przyjeżdżają do pięknej willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem, a zarazem wszystko zmierza do przewrotnego i radosnego finału.
Wesele w Sorrento, które działa jak rozgrzewający i napełniający radością balsam, od razu po wejściu do europejskich kin stało się największym kasowym przebojem w karierze reżyserki oscarowego W lepszym świecie i Tuż po weselu. (Gutek Film)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Romantyczne kino i do tego niebanalne:)

z0rin
emerenc
Szklanka1979
lapsus
MureQ
duri
atomheart
szum
izabelawojek
kulturalnie