Portier z hotelu Atlantic (1924)

Der letzte Mann
Reżyseria: F.W. Murnau

Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film ten jest w bazie dwa razy: także jako "Portier z hotelu Atlantic"

Tutaj jest formularz w tej sprawie, po lewej, na końcu kolumny: http://filmaster.pl/filmy/

Do diabła! Szkoda, że producenci kazali dopisać tak kiepskie zakończenie! No, ale Murnauowi udało się z tego formalnie wybrnąć. Poza tym - absolutne arcydzieło! Niesamowite jest to, że język filmowych obrazów jest tak wyrazisty, że zbędne są dialogi, czy dopowiedzenia narratora.

Co do tego, że film jest genialny, to pełna zgoda. Polecam też "Wschód słońca" Murnaua. Ale co takiego kiepskiego jest w zakończeniu, bo nie pamiętam, możesz przypomnieć? Tylko oznacz spoiler, żeby się nie naciął ktoś kto filmu nie widział.

Jeszcze nie odznaczałam spoilera, więc jest spora szansa, że komuś zaszkodzę. Wystarczy jeśli dodam frazę: "Przeczytaj spoilery +" czy trzeba gdzieś kliknąć?

Eeee, już widzę, że nie wystarczy dodać frazy, bo nic mi się nie podświetla :(

A "Wschód słońca" bardzo chętnie zobaczę, tylko muszę go najpierw gdzieś upolować :)

Przed tekstem ze spoilerem umieszczasz nawias <, wpis "spoiler" a następnie taki sam nawias zamykający (nie mogę tego wpisać, bo Filmaster automatycznie zinterpretuje to jako komendę :)) Potem wpisujesz tekst, który ma być niewidoczny, a na jego końcu ten sam wpis co na początku (z tymi samymi nawiasami), tyle że przed słowem spoiler w nawiasie musi być znaczek /. W pierwszej chwili nie będziesz widziała efektu, ale po chwili, jak wejdziesz z powrotem w swój wpis, to zobaczysz, że Flimaster ukrył spoilowany tekst.


Raz dwa trzy próba mikrofonu Przeczytaj spoilery +

Udało się?

Ooo! Dziękuję! Będę stosować! A propos zakończenia w "Portierze..." Przeczytaj spoilery +

No właśnie, to było chyba wyraźnie ironiczne, bo ja nie zapamiętałem zakończenia tego filmu jako "szczęśliwego".
A co do ukrycia spoilerów, to zadziałało perfekcyjnie :)

Zakończenie jest świetne! Plansza informująca, że takie rzeczy tylko w kinie przyznaje reżyserowi boską władzę z arogancją, ironią i wyczuciem proporcji między realnością a fikcją, której nikt w kinie dźwiękowym nie odważył się użyć.

Bardzo ciekawy, przejmujący obraz rzeczywistości początków dwudziestego wieku. Świetna efekty specjalne i gra aktorów.

GF327
Konfucjusz70
AniaVerzhbytska
MureQ
jakilcz
lamijka
Aquilla
bujka
shiningdiamond
wildisthewind