your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Zniknięcie (2008)

Tytuł oryginalny: DeUsynlige

Reżyseria: Erik Poppe

Jan Thomas wychodzi z więzienia po kilku latach odsiadywania wyroku za morderstwo. Jego wolność niespecjalnie cieszy współwięźniów, którzy na pożegnanie podtapiają go i łamią mu palce. Mężczyzna przyjmuje to ze spokojem - otwiera się przed nim nowe życie. Jan jest wyjątkowo uzdolnionym organistą, więc szybko dostaje pracę w kościele. Ma dom, rower, kilka ubrań. Udaje mu się zbudować małe szczęście. Zjednuje sobie także przełożonych. Szczególne miejsce zajmuje w sercu pani pastor i jej kilkuletniego syna Jensa. Bojąc się odrzucenia, Jan postanawia zataić przed nimi swoją przeszłość. Ale ta powraca - niespodziewanie i szybciej niż się tego spodziewał. Przypadek sprawia, że do kościoła, w którym gra, przychodzi Agnes. W młodym organiście kobieta rozpoznaje chłopaka, który wiele lat temu brutalnie zamordował jej czteroletniego synka… (opis dystrybutora)

Obsada:

Ligea Ligea ocenił(a) Zniknięcie

7 gwiazdki

Anu Sza Anu Sza ocenił(a) Zniknięcie

9 gwiazdki

pajestka pajestka ocenił(a) Zniknięcie

7 gwiazdki

32874fc3376a 32874fc3376a ocenił(a) Troubled Water

3 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica dodał(a) zwiastun filmu Zniknięcie

Trailer: Zniknięcie

pi_ pi_ ocenił(a) Zniknięcie

7 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica dodał(a) zwiastun filmu Troubled Water

Trailer: Troubled Water

anul anul ocenił(a) Troubled Water

8 gwiazdki

michal_m michal_m ocenił(a) Troubled Water

9 gwiazdki

bialyikar bialyikar ocenił(a) Troubled Water

7 gwiazdki

Greyguardian Greyguardian ocenił(a) Zniknięcie

9 gwiazdki

kinomaniak kinomaniak napisał o Zniknięcie

Hipnotyzująca muzyka organowa - choćby tylko dlatego warto zapoznać się z tą produkcją.

8 gwiazdki

pozor pozor opublikował(a) recenzję filmu Zniknięcie

Tym oto kontrowersyjnym tytułem chciałbym Was zachęcić do wspólnego ubolewania nad losem skandynawskiego kina, bo utartą przez Azjatów drogą kroczy w stronę Holywoodu nic sobie z tego nie robiąc. http://img638.imageshack.us/img638/3654/troubledw.jpg Oto Przeczytaj artykuł

Krzysztof Osica Krzysztof Osica dodał(a) zwiastun filmu Troubled Water

Trailer: Zniknięcie

Krzysztof Osica Krzysztof Osica dodał(a) zwiastun filmu Zniknięcie

Trailer: Zniknięcie

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał o Zniknięcie

Bardzo dobry film, ciekawy scenariusz. Twórcom udało się poruszyć kilka bardzo istotnych problemów przy pomocy prostej, ale wyrazistej historii. Kameralny dramat o rzeczach ważnych, czyli jedna z najtrudniejszych odmian kina. Poza tym "Zniknięcie" jest wycieczką do egzotycznej, przynajmniej dla mnie, Skandynawii, gdzie pastor jest kobietą i większość ludzi jeździ rowerami.

8 gwiazdki

darcnet darcnet napisał(a) o Zniknięcie

Film bardzo nierówny. Temat jest ciekawy, dobrze poprowadzony gdzieś tak do połowy. Później reżyser pogubił się w retrospekcjach i wątkach. Wszystko zaczyna być zbyt pomieszane, dziwne i nieprzekonujące. A to dlatego, że obraz rozbito nieumiejętnie na dwie części. Poppe nie jest ani Lynchem, ani Irranitu i gra chronologią nie idzie mu za dobrze. Wręcz drażni. Za pierwszą godzinę 8, za mniej więcej drugą 4,5. Wychodzi coś koło 6. Muzyka podnosi ocenę do 7,5. Można gdzieś dostać soundtrack?

7 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Zniknięcie

Bardzo, bardzo dobry skandynawski film o karze niewspółmiernej do przewinienia, o tym, jak głupi błąd ciągnie się niesprawiedliwie przez życie, o próbie ułożenia sobie życia na nowo, o tym, jak religia niczego nie rozwiązuje. Film oszczędny w środkach, ze świetnym aktorstwem głównego bohatera i genialną wręcz muzyką. Nie razi nawet zbytnio stereotyp relacji pastora (pastorki?) i kryminalisty.

8 gwiazdki