Dick Tracy (1990)

Reżyseria: Warren Beatty

Dick Tracy to prawdziwy filmowy przebój, o którym głosno było na całym świecie. Główna rolę, na czele całej plejady gwiazd pierwszej wielkości, gra, jak zawsze wspaniały, Warren Beatty.
Jest to historia o zacnym detektywie łagodnego serca i żądnym przygód uliczniku - Kidzie. Obaj przystępują do walki o spokój na, jak dotąd, pełnych zbrodni ulicach. Przeciwko nim staje banda najbardziej malowniczych postaci z gangsterskiego świata.
Wybuchowa mieszanina akcji, przygody, muzyki i efektów specjalnych sprawia, że Dick Tracy jest filmem, którego nie można przeoczyć.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Przyjemny film o klimacie powstałym chyba po skrzyżowaniu Burtonowego Batmana i Królika Rogera. Fabuła jest średnio ważna, obraz skupia się głównie na ciekawych postaciach i bardzo dobrej scenografii ( a raczej wyglądzie, bo intrygujące jest wszystko - plenery, rekwizyty, charakteryzacja). Szczególnie miło patrzy się na Pacino - gość miał najwyraźniej świetną zabawę odgrywając tego złego z komiksu. Za to Elfman mnie zawiódł - główny motyw jest totalną kopią Batmana. Podsumowując nie jest to wybitny film, ale dla fanów klimatów starych komiksów bardzo przyjemna rozrywka.

AniaVerzhbytska
MureQ
jakilcz
PedroPT
psubrat
cizerro
jango
Skyscore
Cobelix
cheyenne217