Szklana pułapka (1988)

Die Hard
Reżyseria: John McTiernan
Scenariusz: ,

Nakatomi Plaza, Los Angeles. Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników Nakatomi Corporation. Radosny nastrój zmienia się w paraliżujący strach, kiedy w ciągu kilku minut budynek zostaje opanowany przez grupę terrorystów. W "Szklanej Pułapce" tylko jedna osoba umknęła uwadze przestępców. John McClane wspaniała, niezapomniana kreacja Bruce'a Willisa, nowojorski detektyw, znalazł się tam właściwie przypadkowo. Jest zmęczony. Ma przy sobie tylko mały pistolet. Ale jest jedyną nadzieją na wyzwolenie dla sterroryzowanych zakładników, wśród których jest jego żona. Podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Za dużo hollywoodzkiej fantazji :P

Ocena nie powinna być zaskoczeniem. Uczyć się wszystkim filmom akcji od tego genialnego obrazu. Do dzisiaj świeży i wciąż tak samo bawi jak ekscytuje.

yipi-kaj-ej młodafoka!

Zawsze oglądam jak leci w telewizji. Nawet mnie przerwy reklamowe nie zniechęcają do spotkania z Johnem.

Klasyk, Bruce Willis u szczytu formy. Zawsze oglądam, jak puszczają w TV. Wciąż się śmieję, gdy McClane przeszukując trupa znajduje papierosy i mówi pod nosem: "A widzisz? Jednak ci zaszkodziły..."

Ciekawostka - rok 1990 - nielegalnie wyświetlany filmy z taśmy video w klubie studenckim pod spolszczonym tytułem "Umarłe serca". Ja niemal umarłem ze śmiechu.

Niesamowite. Po tylu latach, ten film nadal jest świeży i trzyma formę. Co więcej nic nie trąci myszką, ani montaż, ani efekty specjalne.

I jest inspiracją dla innych twórców:
http://www.angryalien.com/aa/diehardbuns.asp
- moje ulubione streszczenie w wykonaniu króliczków.

Z całej serii Die Hard dopiero ostatnia część mnie rozczarowała. Teksty rzucane przez Willisa są po prostu bezcenne (przy okazji to chyba jeden z lepiej przetłumaczonych filmów - ot stara szkoła tłumaczy jak sądzę)

Jak dla mnie - modelowy film akcji.

Tak się robi kino akcji! Jak tu nie kochać John a McClane w wiecznie zaplamionej krwią koszulce. Klasyk.

bruce willis jako miesniak rozwalajacy wszystkich zlych.dobrze ze teraz troche sie poprawil np.szosty zmysl

Jejku...tyle razy ten film widziałam, że aż mi się znudził ;-))))

wspaniały!

BlonD1E
Nietutejszy
helen
portale
asthmar
piotrmoskal
pkudron
Efunia
luciussulla
aswaa