Niekończąca się opowieść (1984)

Die unendliche Geschichte
Reżyseria: Wolfgang Petersen

Bastian ma 10 lat; mieszka tylko z ojcem. Jego matka umarła. Chłopak ciągle buja w obłokach. Zamiast o sprawach przyziemnych takich, jak szkoła, woli układać włąsne historyjki i czytać książki.
Pewnego dnia, kiedy gonią go łobuziaki ze szkoły, Bastain chowa się w małym antykwariacie. Tu wpada mu w ręce niezwykła książka, której tytuł sugeruje, że zawarta w niej historia nigdy się nie kończy. Dla chłopca to książka wymarzona, kradnie ją więc i z tą chwilą staje się częścią opowieści zawartej w tej książce. Kiedy ją czyta na strychu szkoły, dowiaduje się, że wspaniała kraina Fantazji jest w niebezpieczeństwie - niszczy ją nicość. Tylko jeden bohater może dowiedzieć się, jak temu zaradzić - jest to Atreju, rówieśnik Bastiana. Od tego momentu, chłopcy razem będą przeżywać wiele niebezpiecznych przygód podczas Wielkiego Poszukiwania.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Uważam, że jak na treść książki, adaptacja jest bardzo udana. Był to jeden z niewielu przypadków, gdy najpierw widziałem film, potem czytałem książkę i naprawdę nie żałowałem tej kolejności. Widać z wyobraźnią u mnie jeszcze nie jest tak najgorzej. Do teraz jak myślę o tym filmie to od razu słyszę temat muzyczny.

Niestety pewne filmy powinno się pierwszy raz oglądać w dzieciństwie, a później najwyżej do nich wracać...

najlepszy film mojego dzieciństwa. mam 34 lata i nadal oglądam go z zapartym tchem wspominając młodzieńczą miłość do głównego bohatera. muzyka czarująca serce i umysł. efekty na te czasy rewelacyjne

nikanika
Blue2012
KasiaKhadraoui
bartje
JUMAN
beznazwybez
Michalwielkiznawca
Angel979
Szklanka1979
dag
dag