Brudny Harry (1971)

Dirty Harry
Reżyseria: Don Siegel

Inspektor Callahan, zwany Brudnym Harrym jest cynicznym, samotnie pracującym policjantem. Jego metody udowadniania przestępcom winy, ocierają się najczęściej o granice legalności. Dlatego też, gdy morderca niewinnych ludzi ponownie atakuje, postanawia się z nim rozliczyć bez służbowego upoważnienia.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dziś to już nie jest taki mocny film (dalej tą ścieżką poszedł chociażby "Zły porucznik"), ale i tak udany i ciekawy. Charyzmatyczna postać Brudnego Harry'ego świetnie zagrana i ją przede wszystkim pamiętamy.

Lubię tę serię filmów o Brudnym Harrym i nie ma się co rozpisywać.Po prostu samotny jeździec-sprawiedliwy z Dzikiego Zachodu-na koniu został przeniesiony do XX w.aby tam czynić dobro i sprawiedliwość.Ten typ bohatera nadal funkcjonuje w produkcjach filmowych,tylko ma już do dyspozycji inne narzędzia w celu zaprowadzania porządku.P.S.anegdota:u koleżanki na wsi mieszkał pewien facet,pijaczek,obdartus wiecznie umorusany bo albo się przewrócił albo nie umyty-ten że facet miał ksywkę Brudny Harry.

NarisAtaris
patryck
bartje
Danielito
avrewska
GARN
Michalwielkiznawca
Szklanka1979
liongotie
MureQ