Niezgodna (2014)

Divergent
Reżyseria: Neil Burger

Miejsce, które kiedyś było Chicago rządzi się teraz swoimi prawami: społeczeństwo podzielone jest według przynależności do jednej z pięciu grup - bezinteresowności, odwagi, inteligencji, uczciwości lub życzliwości. Każdy szesnastolatek musi przejść test, który przyporządkuje go do którejś z grup. Kto nie pasuje do żadnej z nich, musi zostać wyeliminowany. Bohaterka Shailene, Beatrice, nie zalicza testu ale podejmuje walkę o przetrwanie…(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastuny:

Kiedy przeczytałam, że filmowa rzeczywistość ma opowiadać o społeczeństwie podzielonym na frakcje, kasty czy tym podobne, natychmiast skojarzyło mi się to z "Gattacą". Niestety, zamiast sterylnej i zimnej wizji przyszłości ujrzałam nudną, cukierkową opowiastkę dla nastolatków, gdzie główna bohaterka prostym sposobem (podbijając serce przełożonego) wspina się po wyboistej ścieżce wiodącej do sukcesu. Oprócz romansu mamy też wątek o lekkim zabarwieniu politycznym - frakcje walczące o przejęcie władzy. Gdzieś tak na pół godziny przed końcem seansu zaczęło mnie mdlić od tej przewidywalnej sztampy i zrezygnowałam z (zapewne) powalającego zakończenia. Podobno jest kilka części, ale nie zamierzam ich oglądać.

CZekam na ten film z trailera wynika ze film moze byc obiecujacy :)

Może oceniłbym odrobinę wyżej, gdyby ten film (książka?) nie był aż tak bezczelną zrzynką z "Igrzysk śmierci": nie dość że podobny fabularnie, i że zanosi się na to, że cała trylogia przebiega podobnie, to w dodatku nawet głos Shailene Woodley przypomina J.Lawrence!

Great movie. I watch it and i can't stop. I liked most Theo James. He is very sweets.

patrycja76
zur887
salander
Montago
Aerinn
PLkonfliktus
nutinka
Blue2012
Zinciu
nati304