Dzieci Sarajewa (2012)

Djeca
Reżyseria: Aida Begic
Scenariusz:

Czternastoletni Nedim i jego starsza siostra Rahima są sierotami wojny bośniackiej. Mieszkają w Sarajewie, w społeczeństwie okresu przemian, które zatraciło kierunek moralny. Przejawia się to między innymi w traktowaniu dzieci tych, którzy zginęli w walce o wolność miasta. Po okresie dojrzewania, w którym otarła się o przestępczość, Rahima odnajduje pocieszenie w islamie i ma nadzieję, że brat pójdzie w jej ślady. Wszystko zaczyna się komplikować w dniu, w którym Nedim wdaje się w bójkę w szkole z synem miejscowego polityka. Incydent uruchamia łańcuch zdarzeń prowadzących do odkrycia przez Rahimę, że jej brat prowadzi podwójne życie…
Mówi reżyserka: "Kluczową cechą tego filmu jest kontrast: między biednym a bogatym, życiem a śmiercią, przeszłością i teraźniejszością, rzeczywistością i iluzją, wolnością i uwięzieniem. Mikrokosmosem owych kontrastów i skomplikowanej rzeczywistości powojennej jest Rahima."

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Świetnie zobrazowany klimat miasta po przejściach. Wiarygodny, interesujacy, dobrze zagrany. Bez narzuconego punktu widzenia. Podoba się.

ScuMmy
pociemek
michuk
losiolini
ayya