Dług (1999)

Dlug
Reżyseria: Krzysztof Krauze
Scenariusz:

Film opowiada prawdziwą historię Sławka Sikory i Artura Brylińskiego, którzy nękani byli przez człowieka domagającego się od nich spłaty fikcyjnego długu.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Wgniótł mnie w fotel. Jeden z nielicznych tak mocnych filmów polskich na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Znakomity film. Wzbudza takie emocje jak "Lektor" Schlinka - widz zaczyna współ-odczuwać z oprawcą. Staje po jego stronie.

i ta świetna muzyka Urbaniaka, potęgująca jeszcze nastrój grozy...

Film przerażający i niesamowicie realny: ludzie w tych czasach naprawdę tak właśnie mówili, tak wyglądali... Pewnie dlatego po wyjściu z kina bałbym się od kogoś pożyczyć 10 złotych. Trudne, ale najlepsze polskie kino ostatnich lat.

Bardzo mocny film. Szczególnie oglądany w kinie wbija w fotel. Genialne aktorstwo Chyry i Gonery. Historia opowiedziana najprawdziwiej jak się tylko dało. Kawał dobrego kina.

zostaje w pamięci

Wyszłam z kina dość wstrząśnięta. Bardzo dobrze zagrany. Jeśli ma jakieś wady warsztatowe, to ich nie pamiętam. Polecam.

Świetna historia o dwóch kumplach, którzy wpadli w duże kłopoty. Końcówka filmu bardzo dobra i pokazująca kunszt reżyserski Krzysztofa Krauze.

Chyra zagrał tak, że ciarki przechodziły! Rozważałem wyjście z kina, bo nie wytrzymywałem atmosfery. Jako jeden z chyba nielicznych szczęśliwców nie znających przed filmem finału historii, dałem się nabrać na słonika znalezionego na plaży. Minęło 10 lat, a nadal boję się obejrzeć po raz drugi...

Zgadzam się w 100%. Za każdym,kolejnym razem gdy się ogląda ten film ciary nie znikają. Film,jak i cała historia kładą duży cień na polski wymiar sprawiedliwości. Zero pomocy przed zabójstwem,a Artur do dziś siedzi w więzieniu. Paranoja...

mial trzymac w napieciu, ale jakos nie trzymal. moze dlatego, ze ogladalem w tv.

WijElitarnegoKorpusu
asthmar
NarisAtaris
Efunia
Iceman
Nietutejszy
RobinHa
dziadborowy
milali
michuk