Doberman (1997)

Dobermann
Reżyseria: Jan Kounen

Tytułowy bohater to słynny gangster (Vincent Cassel- Tajni Agenci, Ocean Twelve:Dogrywka, Nieodwracalne), który wraz ze swoim gangiem okrada największe miejskie banki. Po spektakularnym napadzie na paryski bank, gangsterzy udają się do miejscowego klubu nocnego, gdzie oddają się zabawie. Tymczasem do akcji wkracza bezwzględny inspektor Christini (Tcheky Karyo), który z policją przygotowuje pułapkę, na skutek, której lojalność towarzyszy Dobermana i jego kochanki Nat (Monica Bellucci- Tajni Agenci, Pasja, Nieodwracalne) zostaje wystawiona na próbę.

Obsada:

Pełna obsada

Mocne francuskie uderzenie. Chyba najbardziej rozpoznawalna rola Vincenta Cassela. Inspiracja arcydziełem Olivera Stone`a "Natural born killers" widoczna, ale broni się własnym stylem.

Mocne tak, ale doceniając warsztat muszę przyznać, że to wyjątkowa cienizna. Najlepsze co mogłem zrobić to dać 3 - wysokie stany wody niskiej. =}

Świetna sensacja w europejskim stylu. Jest szybko, drastycznie, mocno i bez tabu. Nie ma dobrych, nie ma złych ... nie ma miejsca na czarno-białe schematy z amerykańskich epopei. Do tego świetne efekty, które w latach wejścia filmu do kin robiły niesamowite wrażenie, ba - są tak dobre że i dziś ogląda się Dobermana w napięciu od deski do deski... grobowej?

bartje
GARN
MureQ
JUMAN
jakilcz
korbs
matadu
CablePL
AkiraTeam
gretaa77