Lalki (2002)

Dolls
Reżyseria: Takeshi Kitano
Scenariusz: ,

Matsumoto i Sawako byli szczęśliwą parą. Jednak presja rodziców zmusiła Matsumoto do dokonania tragicznego wyboru, który zmienił losy zakochanych. Teraz, połączeni długim czerwonym sznurem, wędrują po świecie w poszukiwaniu czegoś, o czym zapomnieli... Hiro jest starzejącym się szefem yakuzy. Choć szanowany i bogaty, czuje się samotny. Trzydzieści lat temu był biednym robotnikiem, któremu kochająca dziewczyna przynosiła do parku obiad. Opuścił ją jednak, by spełnić swe marzenie o staniu się kimś. Teraz wraca do parku, w którym niegdyś się spotykali... Haruna - gwiazda pop, żyje samotnie we wspaniałym świecie wypełnionym programami TV i rozdawaniem autografów. Miliony ludzi uwielbiają ją i chcą być blisko niej. Nukui jest najbardziej oddanym z jej fanów. Dziś przyszedł, by to udowodnić...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dolls to kilka oddzielnych miniatur filmowych, które w pewnym momencie się łączą. Każda z nich to opowieść o ludziach, ich emocjach, uczuciach, chociaż mam wrażenie, że owe emocje widz dopowiada sobie sam, bo aktorzy żadnych nie wyrażają. Ich twarze są jak maski, jak twarze tytułowych lalek.

Teatr Bunraku zaklęty w film. Niesamowicie plastyczny obraz, pięknie opowiedziane historie, malownicze zdjęcia, barwne postacie i wąska granica między symboliką a rzeczywistością.

Zawiodłam się na tym filmie: mógł być to naprawdę majstersztyk, jednakże ciekawa idea jaka była zawarta w scenariuszu została przytłoczona przez nadmierną ilość dłużyzn i symboliki. Wzrokowcy będą wniebowzięci: genialne zdjęcia.

Mam do tego filmu sentyment. Zabrzmi koszmarnie górnolotnie, ale „Lalki" to różne oblicza miłości, szaleństwa i honoru. Polecam na długi wieczór.

AnnaSak
AniaVerzhbytska
dcd
dcd
emerenc
ubiquit
psubrat
jango
moch
kazimierzkawulok
Ambrotos