Wątpliwość (2008)

Doubt
Reżyseria: John Patrick Shanley
Scenariusz:

Akcja przenosi widza do roku 1964 na tereny katolickiej szkoły w Bronksie. Uczelnią zarządza surowa i wierna zasadom siostra Alojza (Meryl Streep). Jej przeciwieństwem jest uczący w szkole koszykówki beztroski ojciec Flynn (Philip Seymour Hoffman). Z czasem niechęć Alojzy do Flynna narasta, zwłaszcza gdy dowiaduje się, że jeden z jej uczniów spotyka się z księdzem. Alojza oskarża Flynna o molestowanie seksualne. (Marcin Moszyk)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Fenomenalnie wygrany film o wątpliwościach, które dopadają przede wszystkim widza.

Jak daleko możesz się posunąć, kiedy walczysz o swoje ideały ? Co z moralną odpowiedzialnością, jeśli twoja żarliwość, albo twoje zaniechanie zniszczy komuś życie? I co, jeśli po stoczonej walce pozostają ci wątpliwości ? Widzowi też pozostają. Prosty film, bardzo dobra Meryl Streep...

Poprawnie zrealizowany film, ktory zupelnie do mnie nie dotarl. Ani historia specjalnie ciekawa, ani realizacja. Ujdzie jako teatr telewizji. Jako film w kinie sie nie sprawdzil. Schemat goni schemat i nawet niezle aktorstwo nie ratuje tego przecietnego filmu.

Całkiem niezła obyczajówka, powiedziałabym: poprawna. Temat bardzo na czasie. Ogląda się ten film z zainteresowaniem, szczególnie rozmowę Alojzy z matką Donalda. Rola Streep – bardzo dobra.

Zaczyna się nieźle, ale końcówka mnie zupełnie nie przekonała. W Teatrze Polonia ta sztuka została pokazana dużo dużo lepiej, zresztą jest to wybitnie tekst teatralny.

przez cały film miałam poważne wątpliwości, czy w ogóle powinien być zrealizowany. dałabym 4, ale w dowód uznania dla meryl streep, zdecydowałam się dodać jeszcze jeden punkt. film przewidywalny, aż do bólu i po prostu nudny. wszystko, co było do pokazania, zostało pokazane w trailerze. jedynym zaskoczeniem była decyzja ojca flynna.

Za podstawową siłę tego filmu uznaję sztukę, której jest ekranizacją. Widziałam ją na scenie w wykonaniu nie do końca profesjonalnym i sam tekst robił duże wrażenie. Bardzo podoba mi się niedopowiedzianość sytuacji, bazowanie na aluzjach, przekonaniu powiązanym z brakiem pewności. To świetnie oddaje w moim odczuciu rzeczywistość z jej plotkami, "powszechną wiedzą" o czymś, o czym nikt nie mówi itd.

papuga
Efunia
MRZVA
Nahapetyanik
Konfucjusz70
bartje
zur887
donkey
Morrigan
Michalwielkiznawca