Lorax (2012)

Dr. Seuss' The Lorax
Reżyseria: Kyle Balda, Chris Renaud

Adaptacja klasycznej opowieści Dr. Seussa o strażniku lasu i pewnym dwunastolatku, który wyrusza na poszukiwanie prawdziwego drzewa Truffula - jedynej rzeczy, która może pomóc mu w zdobyciu serca dziewczyny marzeń. Aby odnaleźć drzewo, chłopiec musi poznać historię Loraxa, zgryźliwego acz niezwykle czarującego stworzenia. Pewnego dnia w lesie Loraxa pojawia się Once-ler i zaczyna wycinać drzewa. Chciwość i ambicja powodują, że nic nie jest w stanie go powstrzymać w realizacji planów - nawet jeśli miałoby to oznaczać zniszczenie doliny. Wiele lat później, kiedy na świecie nie ma już drzew, mały Ted opuszcza swoje idealnie uprzemysłowione miasto Thneedville, aby odszukać Once-lera i dowiedzieć się, jak zdobyć drzewo. Początkowo niechętny chłopcu Once-ler opowiada mu historię swojego pierwszego spotkania z Loraxem. Ted postanawia sprowadzić do miasta drzewa z Doliny Truffula. (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

wizualnie przepięknie i fantastycznie. Loraz to chyba najciekawszy bohater drugoplanowy jakiego spotkałem w animacji, szkoda, że jest go tak mało. bajka trochę naiwna, ale to w końcu bajka. Lorax 10/10, całość 7,5/10.

Nie mam pojęcia, jak różowy glut z wąsami może się podobać - ja bym nie pozwoliła swojemu dziecku na niego patrzeć. :P I to mimo, że ewidentnie jest to film tylko dla dzieci - dubbing żałosny, żadnych odniesień, podtekstów, drugiego dna, zabawy słowem, no nic, pusty jak wydmuszka.

prawda, a do tego straszny chaos w scenariuszu...

Jak nie oglądam z zasady animacji dla dzieci, to będę tego Loraxa musiała obczaić, bo nie wierzę za grosz nikomu, że dr Seuss mógł stworzyć coś kiepskiego. :>

Rewelacyjna bajka z przesłaniem :)) Polecam!

Iceman
verdiana
Guma
Pruseeek
kudlaty4
asia1298
jakilcz
typix
staskam
peeroog