Wrota do piekieł (2009)

Drag Me to Hell
Reżyseria: Sam Raimi
Scenariusz: ,

Twórca kultowych filmów grozy oraz "Spider-Mana" Sam Raimi, powraca pełnym akcji i efektów specjalnych thrillerem o młodej kobiecie, która została opętana przez nadprzyrodzone siły. W roli głównej występuje znana z filmu "Beowulf" Alison Lohman, jedna z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Horror w stylu Raimiego i to chyba wystarczy. Kto widział wcześniej trylogię Evil Dead rozpozna niektóre patenty. Porządna rozrywka :)

Da się obejrzeć ...za dnia : )

Przyzwoite przemieszanie grozy, groteski i komedii. Innymi słowy, dokładnie to, czego można spodziewać się po horrorze Raimiego, chociaż "Drag Me to Hell" do "Evil Dead" daleko. Wielką zaletą najnowszego filmu Sama jest natomiast to, że udaje mu się zawiązać grubą nić sympatii pomiędzy swoją bohaterką a widzem. Christine Brown nie tylko kibicujemy, ale nawet trochę współczujemy, bo dziewczyna tak się przecież stara... DMTH to porcja dobrej zabawy, pod warunkiem, że załapie się konwencję.

Wydaje mi się, że można do tego filmu podejść na dwa sposoby. Po pierwsze potraktować jako komedie, śmieszny absurdalny film, do obejrzenia po kilku browarach, albo jako film grozy/horror. Szczerze powiedziawszy moim zdaniem zdecydowanie bardziej nadaje się do obejrzenia po browarach.... Reszta recenzji jest w notce http://dabal.filmaster.pl/notka/drag-me-to-hell-moralitet-o-zlych-bankowcach-lub-komedia-do-browara/

Horror z serii epatowania obrzydliwościami acz lekko przy tym zabawny. Nie trzyma specjalnie w napięciu, dosyć przewidywalny. Zdecydowanie nie polecam.

Genialna zabawa z przymrużeniem oka.

IWouldPreferNotTo
Blue2012
KasiaKhadraoui
malamadi
liongotie
Ambrotos
KornelNocon
MureQ
asia1298
liz29