Drżące Trąby (2010)

Reżyseria: Natalia Brożyńska

Niezadowolony ze swojej fizjonomii Pafnucy – futrzana niezdara z lateksową trąbą – z zazdrością ogląda zdjęcia Kalasantego, który jawi mu się jako tryskający zdrowiem i pogodą ducha wzór do naśladowania. Tymczasem samotny Kalasanty przeżywa podobne rozterki. (Animation Now! Festiwal)

Obsada:

Zwiastuny:

Przepiękny film! Ja też płakałem!

Trochę pojechaliście z tymi 10-mi, ale film naprawdę fajny: fajnie pomyślany i ciekawie zrealizowany. Brawo.

Zwięźle, sprawnie und dowcipnie...

W tym filmie coś jest. Nie specyficzny dowcip, nie animacja, nie sposób narracji, nie przedstawiony problem. Jednak wszystkie razem tworzą coś niesamowitego.

Arcydzieło! Czekamy na film pełnometrażowy! Fani.

Są filmy, które świat zmieniają.

Wygląda mi na przypadkowo dobre dziełko - czasem się robi na poważnie, a wychodzi śmiesznie i dziwnie. To chyba ta naiwność (polecam wywiad z 51. KFF) tak dobrze robi filmikowi, i to nie samej animacji, bo jest bez cudów, tylko komentarzowi narratorki. Bez niego nie byłoby efektu - a tak jest, i to bardzo odświeżający. Zwłaszcza tekst o siekierze zasłużenie kultowy! =} Warto obejrzeć dla tej innowacyjnej formuły (choć obawiam się, że nie do powtórzenia), uroczych stworków i prawdziwego ciepełka.

Bardzo sympatyczne. Zaskakujące zwroty akcji i schludne kostiumy. Komentarz narratorki monumentalny i idealnie pasuje do filmów przyrodniczych.

Zdecydowanie Brożyńska powinna zastąpić Krystynę Czubówkę!

Film zrobił na mnie ogromne wrażenie,naiwna,dziewczęca narracja,wzbudzający sympatię i litość Pafnucek,który sięga po siekierę.A gdyby Kalaś nie przebrał się akurat w tym momencie..?Bardzo ciekawa forma i duże wyzwanie rękodzielnicze-uszyłam kilku Pafnucków a nawet panią Pafnuckową.Filmik podesłała mi córka,za co wielkie dzięki-wiele perełek poznałam dzięki Niej. Beata

Rewelacyjny film. Narracja i tzw. dialogi bardzo mi się podobają, niedopowiedzenia użyte w kluczowym momencie filmu swoim realizmem przemawiają wprost do uczuć. Bo przecież w emocjonujących sytuacjach sami myślimy nieco nieskładnymi niedopowiedzeniami. Przezabawne.

Tekst o siekierze rozkłada na łopatki. Gdyby było więcej takich perełek, dałabym 10-kę, a tak... :)

kocio
MRZVA
Farary
elvendance
adisan
asia1298
kojot
ScuMmy
nataszaspoko
Rovdyr