your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Popioły czasu (1994)

Tytuł oryginalny: Dung che sai duk

Reżyseria: Kar Wai Wong

Ouyang Feng to mieszkaniec White Camel Mountain. Ma ambicję aby zostać sławnym szermierzem. Po tym jak jego starszy brat żeni się z jego ukochaną, on przenosi się na pustynie gdzie zakłada gospodę. Zostaje agentem dla zabójców i wynajmuje młodych ale tanich szermierzy aby wykonywali brudną robotę za innych. W gospodzie również spotyka swoich przyjaciół i zawiera znajomości z innymi ludźmi, z których każdy ma inną, ciekawą historię do opowiedzenia...

Obsada:

Ligea Ligea ocenił(a) Popioły czasu

9 gwiazdki

Nevon Nevon ocenił(a) Popioły czasu

9 gwiazdki

la la ocenił(a) Popioły czasu

8 gwiazdki

jakilcz jakilcz ocenił(a) Popioły czasu

3 gwiazdki

jango jango ocenił(a) Popioły czasu: Powrót

4 gwiazdki

Skyscore Skyscore ocenił(a) Popioły czasu: Powrót

8 gwiazdki

dcd dcd ocenił(a) Popioły czasu: Powrót

7 gwiazdki

32874fc3376a 32874fc3376a ocenił(a) Ashes of Time

1 gwiazdki

Samarytanin Samarytanin ocenił(a) Popioły czasu: Powrót

8 gwiazdki

dmch dmch ocenił(a) Ashes of Time

7 gwiazdki

skibbi skibbi ocenił(a) Popioły czasu: Powrót

6 gwiazdki

Krzysztof Osica Krzysztof Osica napisał o Popioły czasu: Powrót

Spodziewałem się filmu o machaniu mieczem i go dostałem, jednak Kar Wai Wong wysunął na pierwszy plan niespełnienie, nieszczęśliwą, miłość i samotność. Jeżeli ktoś jest w stanie cieszyć się pięknem kadrów "Popioły czasu" mu się spodobają, ponieważ to film wyjątkowej urody. Dziwne, że ten sam reżyser robi w jednym roku film niezwykle wyważony, subtelnie pokazujący miłość (Chungking Express) i emocjonalnie zwichrowane "Popioły czasu". Do oglądania, nie do myślenia.

7 gwiazdki

Spunkie Spunkie napisał o Ashes of Time

Lucid lighting and moody photography, as no less can be expected from Kar Wai. He applies his trademark formula to wuxia genre, decreasing the fights (which are pretty bad). As always he got dragged in textures and visual possibilities. I started to believe characters in Wai movies don't fall in love, they are always in love searching for the subject of it. Childish but watchable.

6 gwiazdki

lapsus lapsus napisał(a) o Popioły czasu: Powrót

Mniej więcej po godzinie zrezygnowałem z czytania polskich napisów i poddałem się pięknemu brzmieniu japońskiej mowy. Japońskiego nie znam, ale zdjęcia malownicze nadzwyczaj. Uwaga spoiler! Film jest o samurajach.

7 gwiazdki

turin turin opublikował(a) recenzję filmu Popioły czasu

Popioły czasu: powrót to zremasterowana, wzbogacona o komputerowe efekty specjalne wersja filmu z 1994 roku. Na plus należy zaliczyć, że efekty są praktycznie nie widoczne, i w przeciwieństwie do Gwiezdnych Przeczytaj artykuł