Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (2015)

Przeniesienie spektaklu "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" z Teatru Studio w Warszawie. Przedstawienie na podstawie pełnego humoru i niekończących się gagów komediodramatu Doroty Masłowskiej wyreżyserowała Agnieszka Glińska.
Dwoje młodych, zagubionych ludzi, pod wpływem niejasnego impulsu (ale w konsekwencji hucznej imprezy), udaje się we wspólną podróż po Polsce, udając tytułowych Rumunów. Ich przygody są dziwaczne, bawią, choć pod warstwą komediową sztuki kryje się przykra prawda o społecznym wykluczeniu, problemach z własną tożsamością i samotności. [TVP]

Obsada:

Zwiastun:

Krzywkowska kapitalna! I to ona zawyża ocenę, bo tekst źródłowy jest koszmarny.

Świetny tekst Masłowskiej, kapitalna reżyseria Agnieszki Glińskiej i znakomita gra całego zespołu aktorskiego. Czego chcieć więcej?

Może zauważenia przez Teatr TV, że w Polsce nie wszystkie teatry znajdują się w Warszawie. No i z całym szacunkiem dla Agnieszki Glińskiej, która w teatrze środka (proszę mi nie linkować Macieja Nowaka mówiącego, że nie istnieje coś takiego ;)) nie ma sobie równych, ale i ona jest w TVP nadreprezentowana.

Z tego co pamiętam z zapowiedzi TVP Kultura, to w tym planowanym "Telewizyjnym Festiwalu Teatrów Polski" mają być właśnie pokazywane teatry z całej Polski. Tu tylko kilka pierwszych zapowiedzi: http://www.tvp.pl/centrum-informacji/informacje-dla-mediow/komunikaty-centrum-informacji/telewizyjny-festiwal-teatrow-polski-w-tvp-kultura/18793944

verdiana
inheracil
doktorpueblo