your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Syberyjska edukacja (2013)

Tytuł oryginalny: Educazione siberiana

Reżyseria: Gabriele Salvatores

W domu Dziadka Kuzji panują pewne zasady. Nie dotyka się broni po przekroczeniu progu mieszkania. Nie przynosi się tu pieniędzy. Robi się wszystko, żeby zwalczyć społeczną demoralizację, nawet jeśli wymaga to wsypania paczki heroiny do ust dilera. Gdy John Malkovich rosyjsko brzmiącą angielszczyzną artykułuje kod postępowania, jego sile perswazji godnej Ojca Chrzestnego nie oprą się dwaj wychowani tu chłopcy. Kolyma i Gagarin odbierają od niego dopasowaną do warunków życia „Syberyjską edukację” – zamiast geografii dzieci uczą się wbijać noże w wiszące w rzeźni tusze, zamiast matematycznych równań rozwiązują plandeki dostawczych ciężarówek rosyjskiej armii. Surowe wychowanie wśród uchodźców i przestępców tworzy między chłopcami nierozerwalną więź, której nie są w stanie nadszarpnąć ani pobyt w więzieniu, ani zmiana systemu politycznego, ani nawet dziewczyna.
W miarę upływu lat zmieniają się jednak priorytety i drogi przyjaciół rozchodzą się, by skrzyżować się znów w skrajnie odmiennych okolicznościach. (BBFF)

Obsada:

Konfucjusz70 Konfucjusz70 ocenił(a) Syberyjska edukacja

8 gwiazdki

Ambrotos Ambrotos ocenił(a) Syberyjska edukacja

7 gwiazdki

nevamarja nevamarja ocenił(a) Syberyjska edukacja

4 gwiazdki

WANROY WANROY ocenił(a) Syberyjska edukacja

7 gwiazdki

verdiana verdiana ocenił(a) Syberyjska edukacja

8 gwiazdki

Nux Nux napisał(a) o Educazione siberiana

Najciekawsze w tym filmie jest to, że jest produkcji włoskiej, a nawet został uznany za część dziedzictwa kulturowego Włoch, natomiast większość aktorów jest Litewskich. Mając to na uwadze wydaje się, że film jest po prostu o mafii. Rola Malkovicha jak zawsze udana. Chociaż niektórzy mogą powiedzieć, że taka jak zawsze ;-).

7 gwiazdki

Nux Nux ocenił(a) Educazione siberiana

7 gwiazdki