Mechanik (2004)

El Maquinista
Reżyseria: Brad Anderson
Scenariusz:

Trevor Reznik (Christian Bale, prosty mechanik, cierpi na chroniczną bezsenność. Od roku nie przespał ani minuty. Totalne zmęczenie doprowadziło do wstrząsającego pogorszenia się jego stanu zdrowia, nie tylko fizycznego... Trevor czuje się coraz bardziej osaczony przez serię niewyjaśnionych i tragicznych wydarzeń. Wydaje się, że mają one coś wspólnego z nowym pracownikiem fabryki, groźnie wyglądającym Ivanem. Trevor popada w obsesję, w każdej chwili oczekuje czegoś złego. A może tajemniczy prześladowca nie jest tylko wytworem jego wyobraźni? (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bohater, którego można polubić a zarazem się go trochę bać (pełna poświęcenia rola Christiana Bale) i historia nawiązująca mocno do klimatów lynchowsko-kafkowskich. Nieźle zbudowane napięcie, bardzo dobra praca kolorem i światłem. Z wad - zawodząca muzyka z filmów o duchach i nieco rozczarowujące, choć scenariuszowo eleganckie, zakończenie. Zdecydowanie odpowiadają mi takie filmy, więc 7 i pół w pamięci. Z szansą na 8.

Piękne kadry i niesamowity klimat... Poza tym bardzo podobał mi się sam pomysł i realizacja.. No i końcówka też bardzo ciekawa... Genialny film psychologiczny jak dla mnie.

Tak, zdjęcia i klimat są naprawdę super. Końcówka mnie rozczarowała trochę. Spodziewałam się czegoś bardziej odjechanego.

ten film ma w sobie kilka elementów, które potrafią przyciągnąć uwagę. Są to: tajemnica do rozwiązania (może szkoda, że na koniec jest wyjaśniona), sympatyczny i trochę dziwny bohater (z czasem jak go lepiej poznajemy przestaje kompletnie wzbudzać zaufanie), klimat czyli niepewność, trochę obsesji, trochę samotności i mrok i szaleństwo.

Niesamowity obraz człowieka, który cierpi psychicznie. Wszystko mu się miesza. Żyje jak gdyby wyobraźnią. W niej także powstaje prześladowca, którego rola w życiu znajomych Reznika zmienia się jak w kalejdoskopie.

Trzeba zobaczyć.

To zmęczenie głównego bohatera udziela się. Jego wizje, zagubienie, niepewność tego, co go otacza. Oczom nie można wierzyć. Fajna sprawa! A Ivan jest kultowy!

dag
dag
duzulek
patrycja76
KataCzy
jayb85
moncza24
Farary
bartje
malamadi
kosa20