Elegia (2008)

Elegy
Reżyseria: Isabel Coixet

Najnowszy film Isabel Coixet. Historia namiętnego i tragicznego romansu siedemdziesięcioletniego wykładowcy i publicysty kulturalnego Davida Kepesha (Ben Kingsley) z młodą piękną studentką Consuelą Castillo (Penelope Cruz).

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Nic odkrywczego, ale zaskakująco wciągający film z rewelacyjną "obstawą" aktorów. Proza Rotha nieźle przełożona na taśmę filmową. Wyszło coś więcej niż film o nieszczęśliwej miłości i późnym dojrzewaniu.

Za bardzo mi to przypomina książkę Marqueza, a Marquez oczywiście lepszy niż Roth. Reżyserka ma dziwną manierę nienaturalnego wydłużania niektórych scen. I chyba przestaję lubić Penelope Cruz. Tylko zakończenie mnie usatysfakcjonowało. :)

"Marquez oczywiście lepszy niż Roth"

Wiem, że to nie Biblionetka, ale z tą "oczywistością" to jest tak, że dla każdego oczywiste może być co innego. Czytałem tylko "Wyszłam za komunistę" Rotha, ale to jedna z lepszych książek jakie mi wpadły w ręce w ostatnim czasie. A Marquez mnie do siebie nie przekonał, ale dam mu drugą szansę :)

Film podczas oglądania niezbyt mi się podobał.. ale długo po projekcji jeszcze o nim myślałam.

A mnie całkowicie wciągnęło to gorzkie romansidło. Cruz piękna jak nigdy!

Jak o starości, to tylko z punktu widzenia czerstwego staruszka ;) No i jest jak w życiu. Wsiadam ostatnio do autobusu i taka rozmowa dwóch starszych pań:
"- Kochana, co tam słychać?"
"- Ano, młode nie chcą żyć, stare nie chcą zdychać". To chyba trochę a propos tych słów ten film.

Studentka i wykładowca mają romans. Ale ich związek to coś więcej niż przyjemności cielesne. Łączy ich umiłowanie do sztuki i sposób patrzenia na świat. Lecz czy to wystarczy by zapomnieć o tym, że dzieli ich 30 lat?
Dobra gra aktorska. Niestety film momentami się dłuży i w ogóle czegoś mi w nim brakuje. Ale można obejrzeć.

NarisAtaris
Efunia
WANROY
Iceman
Agni
Szklanka1979
Lamia
annemily
salander
arcticconnie